۱۳۹۸ سه شنبه ۲۴ دي چاپ

در سالروز گرامیداشت شهدای هسته ای از کتاب “به وقت نوترون” در منطقه۹ رونمایی شد

در سالروز گرامیداشت شهدای هسته ای از کتاب “به وقت نوترون” در منطقه۹ رونمایی شد

ایران نو:مراسم بزرگداشت شهدای هسته‌ای و رونمایی از کتاب چهار جلدی «به وقت نوترون» به همت فرهنگ سرای رویش و مشارکت شهرداری منطقه۹، با حضور مسئولین و خانواده معظم شهدای هسته‌ای در سالن اجتماعات منطقه برگزار شد.

به گزارش ایران نو به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۹ تهران، سید علی مفاخریان شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: اقتدار امروز نظام جمهوری اسلامی به برکت مجاهدتهای شهدای هسته ای در عرصه های فناورانه و تکنولوژیک استوار است.

وی افزود: توسعه علمی کشور از جهاتی به تلاش های ارزنده شهدای والا مقام هسته ای برمی گردد که تلاش های وافری را در خصوص بومی سازی این دانش درکشور کرده اند.

شهردار منطقه۹ بیان داشت: بزرگ مردانی از جمله شهید احمدی روشن و شهدای هسته ایی که دست پرورده این شهید والامقام بودند باعث خلق فناوری های هسته ای در کشور و بومی سازی دانش استراتژیک در کشور شدند، هرچند که کشورهای سلطه جو تمایل ندارند که ایران اسلامی به این دانش بومی دست پیدا کند، اما با تلاش های بی وقفه دانشمندان فهیم هسته ای ما شاهد افق های روشنی در عرصه فناوری های هسته ای در کشور هستیم.

مفاخریان در خاتمه اذعان داشت: امید است تا با استفاده از فناوری های روز و بومی سازی آن قدم های موثرتری در راستای پیشرفت ایران اسلامی برداشته شده و به نسل های بعد منتقل شود.

شایان ذکر است کتاب چهار جلدی «به وقت نوترون» روایت زندگی چهار شهید هسته‌ای ایران اسلامی شامل؛ مسعود علی‌محمدی، مجید شهریاری، داریوش رضایی‌نژاد و مصطفی احمدی‌روشن است.

همچنین لازم به ذکر است نوترون اول ۱۱۰پرتو از زندگی شهید هسته‌ای مسعود علی‌محمدی (اولین دکترای فیزیک هسته‌ای ایران، استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران)، نوترون دوم شامل۱۰۰فراز از زندگی شهید هسته‌ای مجید شهریاری (دکترای فیزیک هسته‌ای و استاد دانشگاه شهید بهشتی)، نوترون سوم با ۹۸عنوان از زندگی شهید هسته‌ای داریوش رضایی‌نژاد و نوترون چهارم روایت زندگی شهید مصطفی احمدی‌روشن است.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بیمه کوثر بنر سازمان تامین اجتماعی بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بانک گردشگری موسسه اعتباری ملل بانک اینده
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها