۱۳۹۸ سه شنبه ۲۴ دي چاپ

100 درصد برنامه کشت گندم محقق شد/6 میلیون هکتار زمین زیر کشت گندم

100 درصد برنامه کشت گندم محقق شد/6 میلیون هکتار زمین زیر کشت گندم

ایران نو:مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در فصل‌زراعی جاری 5 میلیون و 968 هزار و 871 هکتار از اراضی کشاورزی کشور به زیر کشت گندم رفته است که می‌توان گفت با این مقدار، 100 درصد برنامه کشت محقق شده است.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، یزدان سیف با اشاره به کشت 5 میلیون و 968 هزار و 871 هکتار گندم از اراضی کشور اظهار کرد: از مجموع این مقدار زمین زیر کشت گندم دیم میلیون و 940 هزار هکتار آبی و 4 میلیون و 30 هکتار آبی است.

سیف گفت: کشت 6 میلیون تنی گندم در کشور که به تحقق 100 درصدی برنامه کشت این محصول منجر شده در این روزها خبر خوبی است و ان‌شاء الله که متغیرهای مرتبط با اقلیم و حوادث طبیعی تولید را متأثر نکند.

  بر اساس این گزارش، در سال زراعی 98-97 حدود  7 میلیون و 720 هزار تن گندم به ارزش بیش از 133 هزار میلیارد ریال از گندم‌کاران کشور خریداری شد و به دلیل وقوع سیل بخشی از گندم‌ها در جنوب کشور به‌ویژه استان خوزستان که قطب تولید گندم است، از بین رفت.‌  

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر سازمان تامین اجتماعی بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بانک گردشگری موسسه اعتباری ملل بانک اینده
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها