۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ دي چاپ

آغاز عملیات و بهسازی احداث اکوپارک در رود دره فرحزاد منطقه٢

آغاز عملیات و بهسازی احداث اکوپارک در رود دره فرحزاد منطقه٢

ایران نو:شهردار منطقه٢ گفت: با آغاز عملیات پاکسازی رود دره فرحزاد و احداث اکوپارک ،مسیردسترسی این رود دره به کندرو بزرگراه آیت اله هاشمی رفسنجانی ایجاد می شود.

به گزارش  ایران نو، رسول کشت پور ، شهردار منطقه با اشاره به اینکه دره فرحزاد با داشتن قدمتی تاریخی، درسال های نه چندان دور محل تفرجگاهی شهروندان تهرانی بود اما به مروز زمان به محل آسیب خیز و تجمع معتادان  تبدیل شده بود گفت: بنا بر رویکرد مدیریت شهری ،دراحیای رود دره ها و فضاهای اکولوژیکی و طبیعی شهر، برآن شدیم تا با احداث اکو پارک ، هویت گذشته  فرحزاد را به آن برگردانیم.

وی افزود: طرح بهسازی رود دره فرحزاد  با مشارکت  سایر نهادها از جمله نیروی انتظامی،دستگاه قضایی ،اداره برق ،گاز و آبفا ، با رویکردحفظ و صیانت از حقوق شهروندان ساکن منطقه و کمترین دخالت در طبیعت درحال اجرا است .

کشت پور گفت: پس از جمع آوری معتادین  توسط نیروی انتظامی، شهرداری منطقه٢ با استقرار تجهیزات  لازم، عملیات ایجاد دسترسی  این رود دره به بزرگراه آیت اله هاشمی رفسنجانی راآغاز کرد.

به گفته وی طول مسیر در نظر گرفته شده ٣هزار و ٨٨٠متر حدفاصل بزرگراه آیت اله هاشمی رفسنجانی تا پل خوشمرام است .

شهردار منطقه ٢ حفظ بافت طبیعی رود دره و کمترین دخالت مصالح عمرانی را ازجمله رویکردها ی مورد توجه در احداث اکوپارک برشمرد وگفت:  تامین روشنایی ،پاکسازی زباله ها و نخاله های ساختمانی و همچنین ایجاد ٧ مسیر دسترسی به روددره از برنامه های پیش بینی شده  برای تبدیل فرحزاد به مکان تفریحی برای شهروندان است

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بیمه کوثر بنر سازمان تامین اجتماعی بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بانک گردشگری موسسه اعتباری ملل بانک اینده
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها