۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ دي چاپ

تولید در چادرملو ۱۱٫۳ میلیون تنی شد

تولید در چادرملو ۱۱٫۳ میلیون تنی شد

ایران نو:شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در ۹ ماهه امسال درمجموع ۱۱ میلیون و ۲۹۱ هزار تن انواع محصول تولید کرد.

به گزارش  ایران نو، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در ۹ ماهه امسال درمجموع ۱۱ میلیون و ۲۹۱ هزار تن انواع محصول تولید کرد که ۶ میلیون و ۴۲۱ هزار تن آن کنسانتره، ۲ میلیون و ۶۷۲ هزار تن آن گندله، یک میلیون و ۱۵۳ هزار تن آن آهن اسفنجی و ۷۵۰ هزار تن نیز فولاد بوده است.
بیشترین حجم فروش شرکت نیز در کنسانتره به میزان ۴ میلیون و ۱۲ هزار تن، گندله یک میلیون و ۱۹۳ هزار تن و فولاد ۷۰۲ هزار تن بوده است.
کچاد در آذر ۶۰۴۹ میلیارد ریال فروش داشته است که به نسبت آبان ماه ۲۰ درصد و به نسبت میانگین از ابتدای سال ۱۹ درصد پایین تر بوده است. فروش شرکت نسبت به آذر سال گذشته نیز ۱۷ درصد کمتر بوده است.
کچاد با سرمایه ثبت شده ۴۴ هزار میلیارد ریال در ۹ ماهه امسال ۶۹ هزار و ۶۴۶ میلیارد ریال درآمد از محل فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۲ درصد رشد داشته است.
قسمتی از این افت ناشی از کاهش مقدار فروش به خصوص در شمش و کنسانتره بوده است که با کاهش نرخ در کنسانتره و گندله نیز همراه شده است. شرکت توضیح داده است که نزدیک به ۲۶ هزار تن فروش صادراتی به دلیل عدم بارگیری در کشتی در گزارش نیامده است که در ماه های آتی جبران می شود.
در توضیحات تکمیلی آمده است؛ مقدار ۱۷ هزار و ۲۲۷ تن شمش به شرکت CPG و مقدار ۸ هزار و ۷۹۴ تن شمش به شرکت Accenture Building Materials LLc حمل شده که به دلیل صادراتی بودن بعد از بارگیری کشتی فاکتور خواهد شد.
مبنای شمش فولاد خوزستان (فخوز) برای قیمت گذاری ۳۷۸۰ ریال به ازای هر کیلوگرم طبق گزارش آبان ماه فخوز بوده است و انتظار می رود در ماه های آتی با بهبود نرخ شمش فخوز، نرخ کنسانتره و گندله شرکت که در ۳ ماه اخیر کاهشی بوده است، بهبود یابد.
کچاد در یک ماه اخیر ۲۴ درصد بازدهی داشته است و دیروز در قیمت های ۶۲۰ تومان معامله می شد.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه  کوثر بانک صادرات ایران بیمه پارسیان بنر بانک سینا بنر بانک سامان بانک ملی ایران
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها