۱۳۹۸ جمعه ۲۹ آذر چاپ
شهردار منطقه ۲۰‌خبر داد:

افتتاح اولین خیابان کامل در پایتخت/فردا؛ بهره برداری از ۴۰ پروژه شهری

افتتاح اولین خیابان کامل در پایتخت/فردا؛ بهره برداری از ۴۰ پروژه شهری

ایران نو:شهردار منطقه ۲۰ از افتتاح ۴۰ پروژه شهری در این منطقه خبر داد و گفت: اولین خیابان کامل در ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در راستای اولویت دهی به حمل و نقل انسان محور و توسعه حمل و نقل پاک ۳۰ آذر به بهره برداری می رسد

فرهاد افشار در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت، در تشریح پروژه های در دست افتتاح شهرداری منطقه ۲۰ گفت: ۴۰ پروژه شهری در زمینه ارتقا سرانه های فرهنگی، ورزشی، خدماتی، عمرانی و ترافیکی روز شنبه (۳۰ آذر) با حضور شهردار محترم تهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران و مدیران شهری به بهره برداری می رسد.

وی افزود: ۴۰ پروژه بزرگ مقیاس و کوچک مقیاس شهری از قبیل احداث بوستان و فضای سبز، فضاهای ورزشی، تعریض معابر و اقدامات ترافیکی، پیاده رو سازی، احداث پل های عابر پیاده، پروژه های زیرساختی مسیل ها، زیباسازی شهری، پروژه های مشارکتی و … با هزینه ای بیش از ۶۳ میلیارد تومان تکمیل و به بهره برداری می رسد.

شهردار منطقه ۲۰ پروژه فرا منطقه ای پایانه و پارک سوار جوانمرد قصاب را یکی از طرح های مهم برای این منطقه دانست و عنوان کرد: این پروژه با مساحت ۵ هزار و ۵۰۰ متر مربع به عنوان بزرگترین پایانه پهنه جنوب شهر تهران به منظور ساماندهی ترافیکی و حمل و نقل عمومی در نزدیکی ایستگاه مترو جوانمرد قصاب در دو بخش پایانه و پارک سوار احداث شده است.
افشار با اشاره به اینکه ۵ بوستان شاخص در این منطقه افتتاح می شود، تصریح کرد: با احداث و بهره برداری بوستان های بانوان، توسکا، خانواده، مینیاتور و زنبق در مجموع ۲۳ هکتار به سرانه فضای سبز منطقه ۲۰ اضافه شده و سرانه فضای سبز از ۱۶٫۹۷ به ۱۷٫۵۹ متر مربع افزایش پیدا می کند.

وی با تاکید بر اینکه در این برنامه اولین بوستان بانوان در منطقه ۲۰ به بهره برداری می رسد، گفت: در راستای توسعه فضای سبز شهری و بهره مندی بانوان از فضاهای اختصاصی امن و مفرح، بوستان بانوان با امکاناتی نظیر مسیر دوچرخه سوتاری، تجهیزات بدنسازی، آلاچیق و المان های پارکی در اختیار بانوان قرار می گیرد.

شهردار منطقه ۲۰ از بوستان توسکا با مساحت ۷۹ هزار متر مربع به عنوان یکی از پروژه های ویژه این منطقه نام برد و افزود: بوستان مینیاتور با وسعت ۱۲ هزار متر مربع و بوستان زنبق به وسعت ۴۵۰۰ متر مربع از دیگر پروژه های مهم است. همچنین بوستان تفرجگاهی خانواده با کاربری شهربازی با مساحتی بیش از ۳ هکتار با امکاناتی نظیر وسایل مدرن بازی، آمفی تئاتر، محوطه کارتینگ، کسیر ریل قطار، آبنما، برکه مصنوعی و … نیاز شهروندان منطقه را مرتفع خواهد کرد.

افشار به اقدامات انجام شده در راستای اصلاحات ترافیکی معابر و روانسازی عبور و مرور اشاره کرد و گفت: احداث بلوار شهید فدایی در ضلع جنوبی حرم عبدالعظیم حسنی(ع)، اصلاح گذر در خیابان امام حسین(ع)، تعریض خیابان شهید غیبی، بازگشایی معبر شهید صفر نعیمی در ضلع جنوب حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اصلاحات هندسی از جمله دسترسی میدان سلمانی به خیابان شهید یوسفی نژاد و بزرگراه شهید آوینی دسترسی به خیابان میثم شمالی و همچنین اجرای دیوار صوتی بزرگراه شهید کریمی را از جمله پروژه های این منطقه