۱۳۹۸ جمعه ۲۹ آذر چاپ
دکتر چوبینه در نشست هم‌اندیشی رؤسای درمانگاه‌ها و معاونین و مدیران حوزه های بهداشت ودرمان شرکت شهر سالم خبر داد:

مرکز جامع سلامت روان شهرداری تهران راه‌اندازی خواهد شد

مرکز جامع سلامت روان شهرداری تهران راه‌اندازی خواهد شد

ایران نو:در آستانه آغاز پایش سلامت بازنشستگان شهرداری تهران، نشست هم‌اندیشی مدیرعامل، معاونان و رؤسای درمانگاه‌های شرکت شهر سالم برگزار شد

به گزارش  ایران نو، در پی امضای قرارداد بین سازمان بازنشستگی و شرکت شهر سالم برای پایش سلامت بازنشستگان شهرداری تهران، نشست هماهنگی میان بخش‌های مختلف شرکت شهر سالم برگزار شد.

دکتر حمید چوبینه، مدیرعامل شرکت شهر سالم با اشاره به اینکه حلقه‌های متعددی را باید کنار هم می‌گذاشتیم تا در شرایط امروز قرار می‌گرفتیم، گفت: از سال گذشته دوستان ما در معاونت پیشگیری و بهداشت کارشان را با محروم‌ترین قشر شهرداری تهران یعنی کارگران خدمات و فضای سبز آغاز کردند.

وی افزود: ۲۵۰۰ نفر از ۱۷هزار کارگری که چکاپ شدند ارجاع تخصصی و درمانی گرفتند.

دکتر چوبینه با اشاره به پایش سلامت کارکنان شهرداری تهران گفت: پرسنل مهمترین سرمایه هر سازمانی است. اگر از نیروی انسانی چه در حوزه سلامت و چه درمعیشت حمایت نکنیم، فعالیت‌های ما با بن‌بست مواجه می‌شود. کارکنان و به خصوص مدیران عموما آنقدر اشتغال دارند که به سلامت خود کمتر توجه می‌کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به استرس‌ها و اضطراب‌هایی که در حین کار و فعالیت در کارکنان ایجاد می‌شود و نظر به تامین سلامت روان کارکنان و بازنشستگان محترم از افتتاح مرکز جامع سلامت روان در آینده نزدیک خبر داد.

مدیرعامل شرکت شهر سالم در بخشی از سخنان خود یادآور شد: ما خدمت‌گذار۲۵۰هزار عضو خانواده بزرگ شهرداری تهران هستیم؛ یعنی جمعیتی بزرگتر از برخی از استان‌ها. حداقل ۷۵هزار نفر دفترچه شهرداری تهران دارند. باقی سازمان‌های شهرداری هم طبق دستور اخیر شهردار محترم تهران موظف شدند موضوع طب کار و پایش سلامت خود را از ما بخواهند.

دکتر چوبینه فعالیت برای بازنشستگان شهرداری تهران را مهمترین بخش کارنامه شرکت شهر سالم دانست و ادامه داد: اگر در زمان چکاپ کارگران به جهت مسئولیت ملی اجتماعی برای درمانشان هزینه می‌کردیم، در پایش سلامت بازنشستگان وظیفه سازمانی ما است و ملزم هستیم در صورتی که همکاری نیار به ادامه درمان داشت، برای درمان او به سرعت وارد عمل شویم.

در ابتدای این نشست، امیر حاجی‌نورمحمدی، معاون پیشگیری و درمان شرکت شهر سالم خبر از آغاز پروژه چکاپ سلامت بازنشستگان شهرداری تهران در دی‌ماه سال جاری داد.

حاجی‌نورمحمدی اهمیت پایش سلامت بازنشستگان را با دیگر پایش‌های انجام شده توسط شرکت شهر سالم متفاوت دانست و ادامه داد:۶۰درصد فعالیت‌های درمانی شرکت شهر سالم را بازنشستگان به خود اختصاص داده‌اند. لذا پایش سلامت بخشی از هزینه‌های درمانی را کاهش خواهد داد.

همچنین مهراب شریفی‌سده، معاون درمان شرکت شهر سالم در سخنانی گفت: در چکاپ بازنشستگان، کادر پزشکی ما باید رهیافت «پزشکی پیشگیرانه» داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بازنشستگان به لحاظ پزشکی گروهِ های‌ریسک محسوب می‌شود، گفت: یک دیابتی کنترل‌شده می‌تواند عمر طبیعی کند و هیچ دچار هیچ عوارضی نشود. لذا ما باید در این چکاپ به دنبال کشف مشکلات مراجعان در همان گام‌های ابتدایی بیماری باشیم.

شریفی‌سده در پایان یادآور شد: بزرگترین ارزش چکاپ، حرکت به سمت پزشکی پیشگیرانه در قالب طرح پزشک خانواده است.

امیررضا چایچی، سرپرست پزشک خانواده و نظام ارجاع شهرداری تهران دیگر سخنران این برنامه بود که با اشاره به آمار ملی مراجعه به واحدهای تشخیصی و درمانی در ایران گفت: به طور متوسط در کشور هر فرد در سال ۴/۵۶ بار به پزشک مراجعه می‌کند، درگروه‌های فاقد بیمه این عدد حدود ۴ است، در افراد دارای بیمه این عدد ۶ و در افراد دارای دفترچه‌های شهرداری بالای ۸ است!

وی افزود: درخواست آزمایش از سوی مراجعان برای گروه‌های آزاد ۴ تا ۴/۵ است. این عدد برای سایر بیمه‌ها ۸ الی ۱۰ آزمایش و برای افراد تحت پوشش بیمه شهرداری بالای ۲۳ آزمایش سالانه است.

چایچی با اشاره به اینکه هزینه درمان بازنشستگان ۱/۸ برابر کارکنان است، گفت: جمع‌آوری اطلاعات از طریق چکاپ و آغاز طرح پزشک خانواده می‌تواند تا حدودی هزینه‌ها را کاهش بدهد

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بیمه کوثر بنر سازمان تامین اجتماعی بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بانک گردشگری موسسه اعتباری ملل بانک اینده
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها