۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ آذر چاپ

شهردار منطقه 5 اعلام کرد: برگزاری مانور ایمنی در برابر زلزله با شعار مدرسه ایمن

شهردار منطقه 5 اعلام کرد: برگزاری مانور ایمنی در برابر زلزله با شعار مدرسه ایمن

ایران نو:مانورتخلیه امن واسکان اضطراری با هدف ایجاد آمادگی برای رویارویی با زلزله و کاهش آسیبهای ناشی از این پدیده طبیعی در مدرسه ایوب آزاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه 5، حیدری شهردار منطقه با اعلام خبر برگزاری این مانور در مدرسه دخترانه ایوب آزاد اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایمنی و آمادگی در مواجهه با بلایای طبیعی از ضروریات مدیریت شهری می باشد. به همین دلیل اقدام به برگزاری مانور تخلیه امن و اسکان اضطراری همراه با سناریوی  برنامه ریزی و مشخص کردیم که اجرای آن با سنجش آمادگی، توانایی و هماهنگی تمامی دستگاه های خدمت رسان از جمله آتش نشانی، مدیریت بحران، هلال احمر و با همکاری و مشارکت گروه های دوام و همیاری شهروندان منطقه همراه بود.

شهردار منطقه با تاکید بر اینکه تاثیر برگزاری این گونه مانورها در کاهش خسارت های مالی و جانی پس از وقوع بلایای طبیعی از جمله زلزله انکار ناپذیر است افزود: برای پیشگیری از خسارت های احتمالی بلایای طبیعی از جمله زلزله باید برنامه ریزی دقیق برای قبل از وقوع زلزله، در حین وقوع زلزله و پس از وقوع زلزله داشته باشیم و سپس با آموزش شهروندان در مدارس، سرای محلات و اماکن عمومی و پرتردد شهرتهران این خسارت ها را به حداقل برسانیم.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه کشور ایران در کمربند زلزله خیز جهانی واقع شده است، و کلانشهر تهران نیز در مواجهه با زلزله درگیر آسیب های فراوانی خواهد شد برگزاری مانورهای ایمنی در برابر زلزله در مدارس سطح شهر تهران از الزامات مدیریت شهری می باشد.

گفتنی است دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران شامل نیروی انتظامی، مرکز اورژانس تهران، آتش نشانی، جمعیت هلال احمر، پلیس راهنمایی و رانندگی و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در برگزاری این مانور همکاری داشتند.  

 

 

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بنر بانکپارسیان بانک اینده موسسه اعتباری ملل
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها