۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ آذر چاپ

به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله: مانور فرضی زلزله در مدارس منطقه 20 برگزار شد

به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله: مانور فرضی زلزله در مدارس منطقه 20 برگزار شد

ایران نو:دبير ستاد مديريت بحران منطقه 20 از برگزاري مانور آرامش ، پناهگيري و مقابله در برابر زلزله در مدارس منطقه 20 خبر داد

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 20؛ علیرضا هاتفی با بیان این مطلب گفت: به مناسبت هشتم آذرماه روز ایمنی در برابر زلزله درمدارس و به منظور ارتقاء آمادگي دانش آموزان و مربیان مدارس در هنگام بروز حوادث و وقايع غير منتظره و آشنایی با مبانی مدیریت بحران، مانور آموزشی با موضوع پناه گيري ،آرامش و ‌تخليه به محل امن اضطراري به صورت همزمان درسراسرمدارس این منطقه وهمچنین به صورت پایلوت در دو مدرسه  دخترانه ارشاد و آیت اله صدر برگزار شد.

هاتفی کاربردی کردن آموخته های دانش آموزان هنگام وقوع زلزله را از مهمترين اهداف اين مانورها برشمرد و گفت: بر اساس سناريوي از پيش تعيين شده و وقوع زلزله فرضي، دانش آموزان با شيوه صحیح پناهگيري ، تخليه و خروج اضطراري وحمل و کمک به مصدومان و حفظ آرامش آشنا شدند.

وی با اشاره به اينكه آموزش دانش آموزان و اولياء آنها و معلمين مدارس در فرهنگ سازي رعايت اصول ايمني و روشهاي مقابله با حوادث در سطح جامعه تاثيرگذار است افزود: در همين راستا كارگاه تئوري و عملي اطفاء حريق با حضور دانش اموزان و معلمين این مدارس برگزار شد.

 

این مانور با همکاری ستاد مديريت بحران منطقه 20 و آموزش وپرورش نواحی 1و2 شهرری و با حضور تعدادی از مدیران ارشد منطقه 20و مدیران شهری برگزار شد.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک اینده موسسه اعتباری ملل بنر بانکپارسیان بیمه پارسیان
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها