۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ آذر چاپ

با حضور شهردار تهران در منطقه 17 صورت گرفت: ارتقای سرانه های عمومی با بهره برداری از 17پروژه خدماتی

با حضور شهردار تهران در منطقه 17 صورت گرفت: ارتقای سرانه های عمومی با بهره برداری از 17پروژه خدماتی

ایران نو:محمود کلهری شهردار منطقه 17 از جریان یافتن تردد در مسیر دسترسی از بزرگراه شهید کاظمی به خیابان شهید غلامرضایی خبر داد و افزود: روز پنجم آذرماه و با حضور جناب آقای حناچی شهردار محترم تهران، دسترسی از بزرگراه های شهید کاظمی و آیت الله سعیدی به خیابان شهید غلامرضایی (زمزم) افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت و از همان روز جریان تردد در این محور برقرار شد تا پایانی بر بن بست بیست ساله محلات زمزم و زهتابی در محور جنوبی منطقه باشد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 17، طی روزهای گذشته و با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار محترم تهران و دکتر مجید فراهانی عضو محترم شورای شهر تهران این مسیر برای خروج محلات زمزم و زهتابی از بن بستی بیست ساله افتتاح شد که رونق و توسعه محلات جنوبی منطقه از مهم ترین نتایج آن است.

 محمود کلهری شهردار منطقه 17 در مراسم افتتاح 17 پروژه عمرانی و ترافیکی این منطقه اظهار داشت: این منطقه مساحتی بیش از 822 هکتار دارد و جمعیت آن 278 هزار و 354 نفر است و ویژگی‌های فرهنگی زیادی داشته و اماکن گردشگری و مذهبی بی شماری از جمله آستان مقدس امامزاده حسن (ع) را در خود جای داده است.

شهردار منطقه17 درباره تامین دسترسی از بزرگراه شهید کاظمی به خیابان شهید غلامرضایی گفت: مسدود بودن دسترسی خیابان‌های شهید غلامرضایی به بزرگراه شهید چراغی به عنوان مرز جنوبی منطقه 17 محدودیت‌ها و مشکلات فراوانی را برای شهروندان بخش جنوبی محلات زمزم، زهتابی و بلورسازی ایجاد کرده بود که با تلاش‌های صورت گرفته در کوتاه‌ترین زمان احداث و محلات فوق از بن‌بست خارج شده است.

کلهری گفت: این دسترسی خواسته 20 ساله شهروندان این محلات بوده و عملیات اجرایی پروژه به طول متوسط به طول 300 متر در محدوده شهید چراغی در نظر گرفته شد.

وی گفت:‌طراحی و احداث سه و نیم کیلومتر مسیر دوچرخه در خیابان شهید متین به صورت رفت و برگشت و اتصال آن از طریق کریدور ایستگاه مترو به رینگ دوچرخه بوستان ولایت صورت گرفته است. همچنین امروز پروژه استفاده از دوچرخه تحت عنوان از خانه تا مدرسه همزمان با اجرای سه‌شنبه‌های بدون خودرو آغاز شد.

کلهری گفت: در قالب این پروژه تعدادی دوچرخه به دانش‌آموزان و فرهنگیان منطقه ارائه می‌شود تا شاهد توسعه فرهنگ دوچرخه سواری در پایتخت باشیم.

وی خاطرنشان کرد: فاز اول طرح از خانه تا مدرسه با دوچرخه در خیابان قزوین اجرایی شد و فاز دوم آن امروز در خیابان شهید غلامرضایی و در دبیرستان پسرانه سلمان فارسی صورت گرفت.

شهردار منطقه 17 در مورد تسهیل‌گری برای راه‌اندازی پایگاه اورژانس گفت: کمبود امکانات و سرانه درمانی به همراه متراکم بودن بافت مسکونی منطقه از مهمترین مشکلاتی است که گریبان اهالی این محدوده را گرفته و سبب شده تا در مواقع بحرانی خدمات امدادی با روندی کند در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی گفت: مدیریت شهری منطقه 17 تلاش کرده تا مطابق مصوبه سازمان مدیریت بحران شهر تهران و با تسهیل فرایند راه‌اندازی پایگاه خدمات اضطراری در سطح محدوده مدت زمان امدادرسانی را کاهش داده تا در مواقع لزوم و نیاز شهروندان خدمات امدادی پزشکی در کوتاه ترین زمان انجام گیرد. در همین راستا راه‌اندازی پایگاه اورژانس در ضلع جنوبی بوستان بهاران و در مساحتی حدود 34 متر مربع به همراه پارکینگ آمبولانس در نظر گرفته شده است.

محمود کلهری همچنین در مراسم افتتاح 17 پروژه عمرانی، ترافیکی شهرداری اظهار داشت: منطقه 17 تهران شهروندان آن در سرانه‌های مختلف از جمله سرانه ورزشی، فرهنگی،اجتماعی؛‌فضای سبز و ... دچار مشکل بودند که با افتتاح این پروژه‌ها تلاش کرده‌ایم دغدغه شهروندان در این زمینه را برطرف کنیم.

وی افزود: سه پروژه مهم از جمله استخر آبی آدم، پایانه زمزم و دسترسی شهید کاظمی از جمله موضوعاتی بوده که قول داده بودیم تا قبل از پایان سال آن را افتتاح می‌کنیم که خوشبختانه 4 ماه مانده به پایان سال این موضوع محقق شد.

شهردار منطقه 17 تصریح کرد: مسدود بودن دسترسی خیابان‌های شهید کاظمی به بزرگراه شهید چراغی مطالبه 20 ساله مردم است که توانستیم این مشکل را رفع و مسیر را 4 کیلومتر برای شهروندان کوتاه کنیم. وی از تملک 22 پلاک فرسوده طبق تعهد اوقاف خبر داد و گفت: ‌این املاک برای احداث پارک استفاده خواهد شد.

گفتنی ست فاز دوم استخرهای دوقلوی آدم و حوا (افتتاح استخر آدم)، پایانه تاکسی و اتوبوس شهید چراغی با مُدهای ترافیک پاک، ایجاد دسترسی از بزرگراه شهید کاظمی به خیابان شهید غلامرضایی (زمزم)، هوشمندسازی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در محور ابوذر، اجرای توافق با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران، راه‌اندازی پیست دوچرخه متین و بوستان ثامن از جمله پروژه‌هایی است که با حضور شهردار تهران افتتاح شد.

همچنین مزرعه خانواده، پایتخت اورژانس در بوستان بهاران، مجتمع کارآفرینی و آموزشی زمزم، اجرای فاز اول و دوم طرح نوآورانه از خانه تا مدرسه با دوچرخه از دیگر پروژه‌هایی است که در منطقه 17 افتتاح شده است.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بنر بانکپارسیان بانک اینده موسسه اعتباری ملل
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها