۱۳۹۸ پنج شنبه ۷ آذر چاپ

در نیمه اول سال جاری اتفاق افتاد؛ تحقق سود 421 ریالی برای هر سهم بیمه "ما"

در نیمه اول سال جاری اتفاق افتاد؛ تحقق سود 421 ریالی برای هر سهم بیمه

ایران نو:شرکت بیمه "ما" در فعالیت 6 ماه اول سال جاری موفق شد سود هر سهم را 97 درصد افزایش داده و به مبلغ 421 ریال برساند. این در حالیست که سود هر سهم این شرکت در مدت مشابه سال مالی قبل مبلغ 214 ریال بوده است.

به گزارش  ایران نو ،که چندی پیش آخرین گزارش عمملکرد منتهی به شهریور 98 خود را منتشر کرد و طبق این گزارش سود انباشته شرکت مبلغ 611 میلیارد و 796 میلیون ریال محقق شده که در مقایسه با مدت مشابه سال مالی گذشته رشد 94 درصدی را تجربه کرده است.
گفتنی است؛ سود خالص این شرکت بیمه ای در دوره یاد شده 97 درصد رشد کرده و ازمبلغ 320 میلیارد و 743 میلیون ریال در پایان سال 97 به 631 میلیارد و 304 میلیون ریال در پایان شهریور 98 رسیده است.
همچنین سود عملیاتی شرکت هم در این دوره 124 درصد رشد داشته و به 609 میلیارد و 484 میلیون ریال رسیده است. این رقم در مدت مشابه سال مالی گذشته 272 میلیارد و 454 میلیون ریال بوده است.
نگاهی به ترازنامه شرکت نشان می دهد که جمع دارایی های شرکت بیمه "ما" با رشد 18 درصدی همراه شده و در پایان شهریورماه امسال به 21.344 میلیارد و 315 میلیون ریال رسیده است.
این شرکت در نیمه اول سال جاری 4189 میلیارد ریال حق بیمه صادره کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 52 درصد بیشتر شده و درآمد حق بیمه نیز 73 درصد افزایش یافته و از 1.621 میلیارد و 48 میلیون ریال به 2.807 میلیارد و 895 میلیون ریال رسیده است.
نگاهی به عملکرد مهر ماه بیمه "ما"
عملکرد یک ماهه منتهی به مهرماه سال جاری این شرکت در حالی منتشر شد که رشد 12 درصدی حق بیمه(قبولی اتکایی) نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسیده و این مبلغ در پایان مهر ماه به مبلغ 668,638 میلیون ریال رسیده است. همچنین در 7 ماهه ابتدایی سال، بالغ بر 45 درصد رشد حق بیمه داشته است.
بنابراین گزارش، شرکت بیمه "ما" که در بیش از 10 رشته بیمه ای فعالیت می کند از ابتدای سال مالی 98 توانسته است به میزان4 هزار و 857 میلیارد و 953 میلیون ریال، حق بیمه صادر کند .پیش بینی شرکت با توجه به آخرین گزارش تفسیری برای حق بیمه صادره، بالغ بر 918 میلیارد تومان است.
شرکت بیمه "ما" در مهر ماه سال جاری به میزان 17 درصد بیمه آتش سوزی صادر کرده است. همچنین بیمه عمر و سرمایه گذاری نیز بخش قابل توجهی از بیمه های صادره شرکت را در مهر ماه به خود اختصاص داده است.
موضوع افزایش سرمایه
شرکت بیمه "ما" که با سرمایه 150 میلیارد تومانی در بازار دوم بورس درج شده چندی پیش در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها دست به شفاف سازی زد.
با توجه به مجاز بودن افزایش سرمایه از محل افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارایی های اشخاص حقوقی به موجب ماده ۱۴ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی، حمایت از کالاهای ایرانی و برخورداری از معافیت مالیاتی، این شرکت تصمیم دارد در سال جاری از محل تجدید ارزیابی دارایی های ملکی بر اساس مصوبه هیات مدیره سرمایه را تا میزان ۱۰۰ درصد افزایش دهد.
تصمیم به افزایش و نتایج حاصل از ارزیابی توسط کارشناسان رسمی، حصول کلیه شرایط مانند موافقت و تصویب مجمع فوق العاده سهامداران، اخذ مجوز های لازم از سازمان های ذیربط با انجام تمامی اقدامات قانونی طبق قوانین و دستورالعمل های آن سازمان خواهد بود.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک اینده موسسه اعتباری ملل بنر بانکپارسیان بیمه پارسیان
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها