۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ آبان چاپ

نگاهی به عملکرد شرکت رهیاب رایانه گستر/ معرفی اپراتور اول خدمات پیام کوتاه و رونمایی از پلتفرم همراه بانک در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران

نگاهی به عملکرد شرکت رهیاب رایانه گستر/ معرفی اپراتور اول خدمات پیام کوتاه و رونمایی از پلتفرم همراه بانک در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران

ایران نو: شرکت رهیاب رایانه گستر (سهامی خاص) در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران به معرفی اپراتور اول خدمات پیام کوتاه کشور (شماره انحصاری 1000 ) و رونمایی از پلتفرم همراه بانک و اپلیکیشن پرداخت سامانه وصول مطالبات و معوقات بانکی وغیربانکی (وصال) خواهد پرداخت.

به گزارش فابانیوز، این شرکت به عنوان شرکتی کاملا تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه خدمات دریایی، حمل و نقل کالا و کانتینر ضمن حضور در این نمایشگاه تلاش دارد تا طیف بیشتری از خدمات را به مشتریان عرضه کرده و فصل نوینی را در فعالیت شرکت تجربه کند. شرکت با شعار« هوشمندی در حرکت» تلاش کرده است تا  ضمن ارائه راهکاری برای چالش‌های بنادر، ایده‌های هوشمندانه را برای راهکارهای ارتباطی مطرح کند.  
 
آغازی بر یک حضور
 
در سال 1377  شرکت رهیاب تولد خود را با  ثبت سرمایه اولیه ده میلیون تومان جشن گرفت. اما این شرکت از همان ابتدا حوزه کاری خود را بر پر کردن یک خلا بزرگ در کشور استوار کرده بود. خدمات این شرکت حوزه کاملا تخصصی  فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه خدمات دریایی، حمل و نقل کالا و کانتینر را هدف قرار داده بود تا به این ترتیب بتواند معضل بزرگ کشور را حل کند. تمرکز بر تحقق رفع مشکلات این حوزه موجب شد تا این شرکت نرم‌افزارهای کاملا تخصصی همچون TCTS را تولید کرده و عملیاتی‌سازی سامانه GCOMS در بنادر کشور را برای اولین بار در ایران انجام دهد.
 
همین اقدام بزرگ موجب شد تا صرفه‌جویی ارزی بزرگی صورت بگیرد. شرکت رهیاب  توانسته مجری راهکارهای هوشمند در مدیریت بنادر، مجری خدمات ارزش افزوده پیامک کشور، مجری راهکارهای هوشمند ارتباطی کشور بشود. مهمتر اینکه این شرکت توانسته اولین و تنهاترین نرم‌افزار تخصصی جمع‌آوری ضایعات شناورها در ایران را تولید کند. ™ Clean Sea در واقع راهکاری کامل، کارامد و کاملاً هماهنگ با کنوانسیون مارپل و راهکاری مناسب برای کمک به پاکیزه تر نگهداشتن دریاها و بنادر محسوب می‌شود.
 
سامانه مدیریت عملیات کالای متفرقه ™ GCOMS شرکت برنده جایزه دوم آسیای الکترونیکی 2011 و  وحدت رویه در فرآیندهای بندری بنادر کشور شد. رهیاب رایانه گستر همچنین مجری راهکارهای هوشمند ارتباطی همچون راهکارهای مبتنی بر بارکد و ار اف ای دی و راهکارهای شبکه های کامپیوتری (با سیم و بی سیم) شناخته می‌شود. کسب چنین دستاوردهای مهمی از یک سو توانست توانمندی متخصصان ایرانی  را نشان دهد و از سوی دیگر توانست  نشان بدهد که شرکت رهیاب توانسته به اهداف متعالی خود دست پیدا کند.
 
خدمات ارزش افزوده رهیاب رایانه گستر
 
درست هفت سال پس از تاسیس شرکت رهیاب، مدیران این شرکت تصمیم گرفتند تا در عرصه خدمات مخابرات ورود کنند. به همین دلیل در سال 1384 شرکت رهیاب پا به عرصه خدمات مخابرات کشور گذاشت و به عنوان اپراتور اول ارائه خدمات ارزش افزوده پیام کوتاه کشور برگزیده شد. به ترتیبی که ارسال ماهانه بیش از یک میلیارد پیامک انبوه و ارائه سرویس‌ای متنوع ارزش افزوده را در کارنامه خود دارد که همین موضوع  نشان می‌دهد که این شرکت توانسته به موفقیت بزرگی دست پیدا کند. به موازات موفقیت در عرصه مخابرات کشور،شرکت رهیاب توانست سرمایه خود را افزایش دهد و آن را به 5،100،000،000 ریال  برساند. فارغ از افزایش سرمایه ، شرکت با در اختیار داشتن تیم کاملا مجرب و متخصص در ارائه خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات توانست رتبه نخست ارائه خدمات به مشتریان را کسب کند. خدمات مبتنی بر پیامک شرکت رهیاب رایانه گستر را می‌توان منحصربه فردترین خدمات این شرکت دانست.
 
در تبلیغ شرکت در مورد ارسال پیامک « هوشمندانه، هدفمند و با حداقل هزینه تبلیغ کنید» و « 1000 بستری مطمئن برای خدمات تعاملی مبتنی بر پیامک» مشاهده می‌شود. البته این روش مورد استقبال گسترده قرار گرفته است. شرکت رهیاب رایانه گستر در آبان ماه سال ۹۷ موفق به اخذ پروانه بهره‌برداری تولید نرم‌ افزار از وزارت صنعت ، معدن و تجارت شد. شرکت رهیاب رایانه گستر ارایه دهنده خدمات لیزینگ محصولات دانش بنیان بوده و همین موجب شده است که مشتریان ازشرایط و تسهیلات مالی اعطایی برای خرید آسان محصولات دانش بنیان شرکت رهیاب بهره‌مند شوند این شرکت، نخستین بار به عنوان شرکت تولید کننده محصولات دانش‌بنیان شناخته شده است.
 
رهیاب رایانه گستر و خدمات
 
یکی از این خدمات، ارسال پیامک صوتی است. این امکان،امکانی جدید در دنیای فناوری اطلاعات برای خبررسانی و ارتباط‌ گیری است.  پیامک صوتی این امکان را فراهم می‌کند تا یک فایل صوتی از پیش ضبط شده به تلفن همراه یا تلفن ثابت مخاطبان ارسال شود. تلفن‌ها زنگ می‌خورند و پیام ضبط شده برای همه مخاطبان پخش می‌شود. پیامک صوتی علاوه بر خبررسانی در قالب ارسال پیام‌های صوتی، قادر است تا یک نظرسنجی ۹ گزینه‌ای را ایجاد و مدیریت کند. نتایج این نظرسنجی بصورت آنلاین برای فرستنده آن قابل مشاهده و ارزیابی است. با پیامک صوتی می‌توان در کمترین زمان بیشترین تاثیرگذاری را داشت. این شرکت قادر است تا در هر دقیقه به هزار نفر پیامک صوتی ارسال کند و این به معنای اثرگذاری انبوه پیامک‌های صوتی در جامعه مخاطبان هدف است. مدت زمان گویش و ادا کردن یک پیامک متنی عادی در حدود ۵ ثانیه است که همین عدد مبنای واحد پالس‌های پیامک صوتی قرار گرفته است.خدمت دیگر پنل‌های پیامک اینترنتی است. این پنل‌ها، سامانه‌های تحت وب است که امکان ارسال و دریافت پیامک را از طریق اینترنت برای کاربران خود فراهم می‌کند. این نوع سامانه‌ها کاربردی نظیر پست الکترونیک (ایمیل ) دارد با این تفاوت که مقصد و یا مبدأ پیام ، یک تلفن همراه است. پنل پیامک اینترنتی رهیاب که با نام تجاری ممفیس نزد کاربران شناخته می‌شود ، یکی از سامانه‌های محبوب و قدرتمند موجود در بازار است. ارسال پیامک به صورت انفرادی ، گروهی، هدفمند با شماره اختصاصی و ارسال پیامک‌های طولانی با سرعت بسیار بالا ، پاسخگوی خودکار هوشمند به پیامهای دریافتی از جمله امکانات عمومی این پنل است.
 
مشتریان
 
شرکت رهیاب از سال ۱۳۸۴ با فروش و فعال سازی بیش از ۹۰,۰۰۰ شماره انحصاری و اتصال پیامکی به طور مستقیم و یا از طریق شبکه نمایندگی های فروش خود موفق به ارائه خدمات به طیف وسیعی از سازمانها، نهادها و بنگاههای اقتصادی کشور شده است . تنوع عملکرد این شرکت و ارائه خدمات مناسب به مشتریان موجب شده است که این شرکت بتواند با سازمان‌های بزرگی  همچون بانک صادرات، بانک ملی،بانک تجارت، بانک انصار، بانک صنعت و معدن ، بانک مسکن، بانک سپه، بانک قوامین، بانک توسعه و تعاون ، بانک کشاورزی، بانک پاسارگاد،بانک تجارت، پست بانک، صدا و سیما، سازمان تامین اجتماعی، سازمان هواپیمایی کشوری، سازمان انتقال خون، سازمان بیمه خدمات درمانی ، سازمان بورس، قوه قضاییه ،شرکت‌های خودروسازی همکاری داشته باشد.  
 
پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران ITE2019
 
شرکت رهیاب رایانه گستر (سهامی خاص) در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران به معرفی اپراتور اول خدمات پیام کوتاه کشور (شماره انحصاری 1000 ) و رونمایی از پلتفرم همراه بانک و اپلیکیشن پرداخت سامانه وصول مطالبات و معوقات بانکی وغیربانکی (وصال) خواهد پرداخت. این حضور مقتدرانه  که در نمایشگاه تراکنش ایران که از 28 آبان ماه تا 30 آبان ماه در بوستان گفتگو برگزار می‌شود،موجب می‌شود تا این شرکت افق جدیدی را در فعالیت‌های خود تجربه کند.
کلید واژه‌ها: #فابانیوز: ایران نو
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه  کوثر بانک صادرات ایران بیمه پارسیان بنر بانک سینا بنر بانک سامان بانک ملی ایران
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها