۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ آبان چاپ

برگزاری بیست و یکمین انتخابات شهردار مدرسه در 21 مدرسه منطقه 9

برگزاری بیست و یکمین انتخابات شهردار مدرسه در 21 مدرسه منطقه 9

ایران نو: با هدف ارتقا سطح آگاهی دانش آموزان پیرامون موضوعات شهری و آموزش های شهروندی هدفمند؛ بیست و یکمین دوره انتخابات شهردار مدرسه با حضور مفاخریان شهردار منطقه9، محسنی نسب رئیس آموزش و پرورش منطقه9 و مدیران شهری در دبیرستان دخترانه قلم چی برگزار شد.

به گزارش  ایران نو، سید علی مفاخریان شهردار منطقه با شرکت در مراسم انتخابات شهردار مدرسه در دبیرستان دخترانه قلم چی بیان داشت: طرح شهردار مدرسه با نگرشی مبتنی بر نهاد های پیوسته به یکدیگر تشكيل شده است و بر همین اساس، اين طرح عمدتا جنبه آموزشی و تربیتی داشته و موفقيت آن بيشتر وابسته به تحولي است كه در شخصيت دانش آموزان به وجود مي آورد.

وی افزود: اجرای این طرح می تواند دانش آموزان را برای برخورد مثبت و موفقیت آمیز با چالش های زندگی اجتماعی و انتخاب صحیح در مناسبت های اجتماعی و مدیریت شهری آماده سازد.
شهردار منطقه9، با اشاره به شعار بیست و یکمین انتخابات شهردار مدرسه با عنوان " شهردار مدرسه و مسئولیت اجتماعی " عنوان کرد: این مراسم با توجه به رویکرد مدیریت ارشد شهری مبنی بر "تهران ، شهری برای همه" می باشد و بخش اعظم فعالیت ها امسال حول این محور اجرا می شود.
مفاخریان همچنین به وظايف شهردار و معاونين مدرسه و اهمیت آن تاکید کرد و اذعان داشت: انتخاب شهردار مدرسه با راي مستقيم دانش آموزان براي مدت يكسال تحصيلي می باشد تا افراد منتخب به عنوان شهردار و معاونین شهردار مدرسه، مسئوليت هدایت و برنامه ریزی در كليه امور مرتبط با مدرسه را با کمک دانش آموزان در راستای افزایش مشارکت پذیری و کمک به اداره امور شهر را از هم اکنون تمرین کنند.
شایان ذکر است شهردار مدرسه از طرح هاي مشاركتي با سابقه شهرداري تهران در حوزه آموزش و پرورش است كه قريب به دو دهه از اجراي آن در مدارس مي گذرد که در بیست و یکمین دوره انتخابات شهردار مدرسه،منطقه9 شاهد حضور 500کاندیدا در مقطع متوسطه برای انتخاب یک شهردار و 8معاون شهردار مدرسه از هر کدام از 21مدرسه پهنه غربی پایتخت بود.
گفتنی است در این مراسم از مبینا نعمت زاده عنوان دار جهانی تکواندو توسط شهردار منطقه9 تقدیر به عمل آمد.

کلید واژه‌ها: #منطقه9: ایران نو
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.