۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ آبان چاپ

پذیرش اعلام خسارت اتومبیل در بیمه ایران دیجیتالی شد

پذیرش اعلام خسارت اتومبیل در بیمه ایران دیجیتالی شد

ایران نو: براساس اعلام بیمه ایران از این پس پذیرش اعلام خسارت در شعب تخصصی پرداخت خسارت اتومبیل در تهران بزرگ وبعضی از استان ها بصورت دیجیتالی والکترونیکی انجام می شود.

به گزارش ایران نوبه نقل از روابط عمومی بیمه ایران، عباس فراشیانی مدیرکل بیمه های اتومبیل بیمه ایران در این خصوص اعلام کرد : به منظور وحدت رویه بر اساس تبصره 3ماده 8 قانون شخص ثالث با محوریت بخشنامه بیمه مرکزی، در ارتباط با پرداخت خسارت خودروهای نامتعارف، جلسه ای با حضور مدیران ومعاونین وروسای شعب در تهران بزرگ برگزار شد؛ در این نشست به جمع بندی خوب و مناسبی برای ارائه خدمات بهینه به بیمه گزاران زیان دیده بیمه شخص ثالث، بویژه در مورد خودروهای نامتعارف و همچنین اجرای برنامه پذیرش الکترونیکی (دیجیتالی) اعلام خسارت خودرو در حوزه ثالث و بدنه رسیدیم.
مدیرکل بیمه های اتومبیل بیمه ایران در ادامه افزود: اعلام خسارت الکترونیکی (دیجیتالی) بیمه نامه های ثالث و بدنه از شنبه 18 آبان بصورت آزمایشی در شعبه غرب بیمه ایران آغاز شده است؛ در هفته های بعد سایر شعب تخصصی پرداخت خسارت تهران بزرگ که مجهز به این سیستم هستند نیز به ترتیب راه اندازی خواهند شد و در نهایت سراسر کشور از این روش برای پرداخت خسارت استفاده خواهند کرد.
فراشیانی مزایای این طرح را حذف فیزیکی پرونده ها، سرعت عمل واصلاح فرآیند اعلام خسارت و حذف مدارک غیرضرور از پرونده ها برشمرد وگفت: زیان دیدگان با ورود به سایت بیمه ایران یا نصب اپلیکیشن و سیستم نرم افزاری بیمه ایران به راحتی می توانند وارد درگاه اعلام خسارت شده و با ثبت خسارت و دریافت کد رهگیری بصورت هوشمند توسط سیستم دیجیتالی طراحی شده در این بخش به نزدیک ترین شعبه پرداخت خسارت هدایت شده ونسبت به دریافت خسارت خود اقدام نمایند. همچنین این سیستم قادر به اعلام ساعات خلوت شعب برای کاهش حجم ترافیک شعب برای تسریع درپرداخت خسارت زیان دیدگان است .
مدیر بیمه های اتومبیل بیمه ایران هدف ازاجرای این سیاست را سرویس دهی مناسب و ارائه خدمات بهتر و تمرکز بر خدمات پس از فروش به بیمه گذاران عنوان کرد و افزود: با اجرای این طرح علاوه بر کوتاه شدن فرآیند پرداخت خسارت و پرهیز از اتلاف وقت زیان دیدگان در واحد های خسارتی، ترافیک ناشی از تجمع افراد برای دریافت خسارت بشدت کاهش یافته و پرداخت خسارت، توزیع طبیعی و بهتری در طول ساعات کاری شعب خسارتی خواهد داشت .
فراشیانی در خصوص تفکیک واحدهای صدور و پرداخت تخصصی خسارت اتومبیل اظهار داشت: سیاست کلان شرکت "ایجاد پایانه های مکانیزه پرداخت خسارت" است تا سرویس دهی به مشتریان به بهترین نحو ممکن ارائه شود. این کار در تهران بزرگ در شعبه بعثت (جنوب تهران)، شعبه شرق (سه راه تهرانپارس)، شعبه فاطمی (میدان فاطمی ) و شعبه غرب (کیلومتر 14 جاده مخصوص) انجام شده و در بعضی از مراکز استان ها از جمله خراسان رضوی، اصفهان، خوزستان، فارس و سایر استانها نیز یا به سرانجام رسیده یا بزودی با افتتاح شعبه تخصصی پرداخت خسارت اتومبیل آماده ارائه خدمات به مردم عزیز است .
گفتنی است ساعات کار شعب تخصصی پرداخت خسارت اتومبیل از ساعت 7:30 تا 15:30 است واین شعب علاوه بر تیم های خسارت سیار که به صورت میدانی سرویس می دهند حتی در روز های تعطیل آماده ارائه خدمات به بیمه گذاران و زیان دیدگان هستند.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.