۱۳۹۸ دوشنبه ۲۰ آبان چاپ

همایش هم‌پیمانی ایمنی راه‌ها به مناسبت روز جهانی یادمان قربانیان سوانح رانندگی

همایش هم‌پیمانی ایمنی راه‌ها به مناسبت روز جهانی یادمان قربانیان سوانح رانندگی

ایران نو: مهندس ابراهیم گل‌سرخی با اشاره به اهداف جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها اظهار کرد: این جمعیت یک‌نهاد مردمی و غیرانتفاعی و دارای ۲۶ دفتر نمایندگی در استان‌های کشور بوده و هدف از تشکیل آن بهبود وضعیت ایمنی تردد درراه‌ها و ارتقای فرهنگ ترافیکی کشورمی باشد.

رئیس هیات اجرایی و مدیر دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های استان گیلان با تأکید بر ضرورت بسترسازی فرهنگی برای بالا بردن سطح آگاهی‌های عمومی گفت: پشتوانه مهم اقدامات جمعیت ما همراهی و معاضدت دستگاه‌های اجرایی و مشارکت قشرهای مختلف مردم است.
وی تلاش جمعیت مذکور را در راستای کاهش سوانح رانندگی با محوریت اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون میزبان هشت همایش در گیلان بوده‌ایم و به همین منظور همایش بزرگ هم‌پیمانی با ایمنی راه‌ها به مناسبت روز جهانی یادمان قربانیان سوانح رانندگی، ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۲۶ آبان ماه جاری در سالن اجتماعات جمعیت هلال‌احمر گیلان برگزار می‌شود.
گل‌سرخی محوریت اصلی این همایش را آسیب‌های وارده به موتورسواران و کودکان در سوانح رانندگی عنوان کرد و گفت: بالا بردن سطح آگاهی‌ها درزمینهٔ فرهنگ ترافیکی و حساس کردن افکار عمومی برای کاهش حوادث و افزایش ایمنی تردد ازجمله اهداف ماست.
وی بابیان اینکه ۲.۲ درصد از مرگ‌ومیرهای جهان در جاده‌ها اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های گیلان با برگزاری این برنامه‌ها قصد دارد تا با آگاهی‌بخشی، حوادث مرگبار رانندگی را کاهش دهد.
مؤلف و نویسنده برجسته کتاب‌های حوزه راه و ترابری با اشاره به این‌که تعداد قابل‌توجه ای از آسیب دیدگان سوانح جاده‌ای از شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی، هنرمندان، ورزشکاران، دانشگاهیان، دانش آموزان و نخبگان جامعه بوده‌اند گفت: متأسفانه در این حوادث، خیل عظیمی از سرمایه‌های انسانی کشور را ازدست‌داده‌ایم.
این مقام مسئول بابیان اینکه تاکنون رفتارهای پرخطر بسیاری شناسایی‌شده‌اند که با تلنگر اطلاع‌رسانی و آموزش، قابل‌کنترل هستند متذکر شد: آگاهی دادن به مردم و بالا بردن حساسیت افراد، جزو مباحث مهم ایمنی است و برگزاری همایش‌های مربوط به سوانح رانندگی، نقش مهمی برای ایجاد حساسیت در اقشار مختلف مردم دارد و در دنیای امروز به‌منظور پیشگیری از حادثه‌ها، به آموزش گسترده و فراگیر نیاز داریم.
مهندس گل‌سرخی در پایان از همکاری استانداری، جمعیت هلال‌احمر و سایر مسئولان کمیسیون ایمنی راه‌های استان گیلان،
تقدیر کرد.

ra1 همایش  هم‌پیمانی ایمنی راه‌ها به مناسبت روز جهانی یادمان قربانیان سوانح رانندگی | جمعیت طرفداران ایمنی راهها

 

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه پارسیان بنر بیمه کوثر بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بنر سازمان تامین اجتماعی بانک گردشگری موسسه اعتباری ملل بانک اینده
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها