۱۳۹۸ جمعه ۱۷ آبان چاپ

حسینی در بازدید از مرکز پرتو منطقه ۱۸تاکید کرد/ باید شرایط بهتری برای زیست کودکان کار در شهر فراهم کنیم

حسینی در بازدید از مرکز پرتو منطقه ۱۸تاکید کرد/ باید شرایط بهتری برای زیست کودکان کار در شهر فراهم کنیم

سید مالک حسینی به مناسبت روز دانش آموز از مرکز پرتو منطقه 18 بازدید کرد .

به گزارش روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران ، به مناسبت 13 آبان روز دانش آموز، سید مالک حسینی سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی به همراه مصطفی حسنی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 18 ، رمضان لطفی معاون توانمندسازی و کارآفرینی سازمان ، زهرالسادات حسینی مدیرعامل خیریه مهرانه قلب سفید، مریم شیردل مدیر اداره پیشگیری و ارتقاء سلامت اجتماعی سازمان، حسین هوشمند مدیر مرکز خدمات اجتماعی منطقه 18 ازمرکز پرتو مهرانه قلب سفید بازدیدکرد .
مراکز پرتو در طرح ساماندهی کودکان در معرض آسیب و آسیب‌دیده شهر، در راستای سیاست‌های شهرداری در محلات آسیب پذیر راه اندازی شده است، این مراکز با همکاری NGO های فعال در حوزه کودک به کودکان بازمانده از تحصیل و کودکان کار و خیابان خدمات علمی، آموزشی، مددکاری، روان شناختی، بهداشتی و درمانی ارائه می‌نمایند.
مرکزپرتومهرانه قلب سفید از سال 1395 تأسیس و 300 کودک کار تحت پوشش این مرکز می باشند و همگی این عزیزان در مدارس رسمی پایتخت مشغول به تحصیل هستند، و48 دانش آموز ایرانی و غیرایرانی در مرکز مهرانه قلب سفید به کسب علم می پردازند.
سید مالک حسینی طی بازدیدی ۲ ساعته  از مرکز پرتو منطقه ۱۸ به گفتگوی صمیمانه با دانش آموزانی که برای آینده درخشان خود در حال تحصیل بودند پرداخت.
در ادامه این بازدید حسینی تاکید کرد: تصمیم‌گیری های مسئولین شهری و سمن ها نباید به گونه ای باشد که به کودک کار آسیب برسد و طبق بیانیه کنفدراسیون حقوق کودک ، کودکان باید کودکی کنند نه کار تلاش ما در این مراکز فراهم نمودن محیطی امن و مناسب برای این عزیزان است که به دور از هرگونه دغدغه و نگرانی بتوانند برای آینده ای روشن گام بردارند .
وی افزود:NGO  ها در پیشبرد فعالیت مراکز پرتو نقش بسزایی دارند و باید قویتر از پیش به کمک شهرداری ها بیایند تا بتوانیم گامی مؤثر برای آسیب دیدگان پایتخت برداریم .

حسینی در پایان این بازدید اظهار کرد، کار با این قشر از کودکان بسیار حساس و دشوار و البته لذت بخش و شیرین است. این عزیزان از جنبه های مختلف دچار آسیب‌های اجتماعی شده و در اصطلاح به مانند چینی‌بندزده هستند و در این حالت نگاه ما نباید صرفا به داشتن یک مؤسسه و یا یک مرکز خلاصه شود، بلکه افق دیدمان آنقدر باید وسیع باشد که هر اقدامی انجام میدهیم به مثابه یک طرح در مقیاس شهری، ملی و حتی ظرفیت ارائه بین المللی داشته باشد.
حسینی افزود: کار کودکان پدیده ناخوشایندی است که ما به رسمیت نمی شناسیم و رویکرد برنامه ها و تصمیم سازی هایمان در این حوزه بر مبنای رعایت کامل حقوق کودکان است، اما باید بپذیریم این پدیده وجود دارد و به هیچ وجه ما رویکرد پاک کردن صورت مسله را نداریم بلکه تلاش میکنیم آسیب را به حداقل رسانده و فارغ از ملیت و مسائل حاشیه ای از کودکان کار مراقبت های جدی کنیم.

 

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بنر بانکپارسیان بانک اینده موسسه اعتباری ملل
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها