۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۵ آبان چاپ

ویژه برنامه «عصر خاطره» در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد

ویژه برنامه «عصر خاطره» در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد

ایران نو:ویژه برنامه «عصر خاطره»، با حضور سردار سرلشگر داوود عامری رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس و 500 نفر از مقامات لشگری و کشوری و دانشجویان دانشگاه پیام نور، دانشگاه امام حسین (ع)، دانشکده افسری امام علی (ع) و جمعی از اساتید دانشگاهی و 100 نفر از نویسندگان حوزه دفاع مقدس در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

 به گزارش ایران نو، این برنامه به همت سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس با همکاری اداره کل حفظ  آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان تهران به منظور ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت و ارج نهادن به مقام سلحشوران کشور با همکاری و مشارکت دستگاه های فرهنگی به ویژه موزه دفاع مقدس عصر روز سه شنبه چهاردهم آبان ماه سالجاری در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

هدف از برگزاری ویژه برنامه عصر خاطره، ترویج فرهنگ ایثار وشهادت و مقاومت در جامعه است. قرار است این برنامه به صورت جلسات ماهیانه خاطره گویی برگزار شود.

در این برنامه سردار جانباز میرزا محمد سلگی فرمانده گردان 152 حضرت ابالفضل (ع) لشگر 32 انصار الحسین (ع) به خاطره گویی پرداخت.

«آب هرگز نمی‌میرد» در سال ۹۴ رتبه نخست جایزه جلال آل احمد را نیز از آن خود کرد.کتابی که مفتخر به تقریظ رهبری است و خاطرات سردار میرزا محمد سلگی و روایت جمعی از رزمندگان گردان حضرت ابوالفضل (ع) و چهار فرمانده لشگر ۳۲ انصار الحسین (ع) همدان را روایت می‌کند.

در میان کتابهای خاطرات جنگ، کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» یکی از بهترین‌ها است. نگارش درست و قوی، ذوق سرشار، سلیقه و حوصله، همّت بلند، همه با هم دست به کار تولید این اثر شده‌اند.

در این اثر حمید حسام به خوبی موفق شده تصویرسازی از شخصیت‌ها و مکان‌ها را با توصیفات خود در ذهن خواننده جای دهد و روایتی درست و قوی برآمده از ذوق سرشارش از زندگی سردار سلگی به مخاطبان کتابش عرضه کند. روایتی که ماحصل ۲۰ ماه مصاحبت و همنشینی با میرزا محمد و همرزمانش است. این کتاب در ۱۱ فصل، در ۳۸۴ صفحه و در شمارگان پنجهزار جلد توسط نشر صریر و ۲۷ بعثت چاپ و با قیمت ۲۸ هزار تومان به بازار نشر عرضه و تا کنون چهل و هفت نوبت تجدید چاپ شده است.

بنابراین گزارش؛ در پایان برنامه عصر خاطره، کتاب «آب هرگز نمیمیرد» به عنوان هدیه در بین مدعوین و مهمانان این برنامه توزیع گردید.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بنر بانکپارسیان بانک اینده موسسه اعتباری ملل
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها