۱۳۹۸ دوشنبه ۱۳ آبان چاپ

صادرات سنگ آهن دانه بندی و حدود ۳۰ درصد از شمش های تولیدی

صادرات سنگ آهن دانه بندی و حدود ۳۰ درصد از شمش های تولیدی

ایران نو: مهندس نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو درحاشیه نمایشگاه ایران کانمین ۲۰۱۹ تهران گفت : درخصوص سنگ آهن صادرات محور نیستیم و تنها سنگ آهن دانه بندی را صادر کرده ایم و در حدود ۳۰ درصد از شمش های تولیدی ما به کشورهای جنوب شرق آسیا من جمله اندونزی ، فیلیپین وبخش عمده ی آن به کشور قطر و بخشی هم به ایتالیا صادر می شود.

نوریان گفت: یکی از طرحهای توسعه ای چادرملو در سال آینده، طرح d19 است و تمام مجوزهای این طرح به صورت کتبی و شفاهی گرفته شده است و عملیات حفاری آن در حال آغاز است و دراین طرح آمادگی کامل داریم تا بتوانیم همزمان با اکتشاف کار استخراج را انجام دهیم.
نوریان گفت: گندله سازی ۲ نیز در کنار گندله سازی فعلی در حال انجام است و احداث کارخانه میلگرد نیز در دست اجراست و امیدواریم پروژه ها سال آینده به نتیجه برسند.
وی همچنین از طرح آبرسانی خلیج فارس نیز در سال آینده خبر داد و گفت: پروژه مهمی که درسال آینده به نتیجه می رسد پروژه آبرسانی از خلیج فارس است که تا پایان امسالانتقال آب به گل‌گهر می‌رسد و تا شهریور سال آینده به چادرملو خواهد رسید.
نوریان گفت: قرار است معدن سنگ آهن استرالیا را هرچه سریعتر فعال کنیم. همچنین نیروگاه خورشیدی هم در حال احداث است و سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
چون شرکت فولاد مبارکه اصفهان در لیست تحریمها قراردارد بنابراین ترجیح داده شد که نامش در لیست این پروژه طرح معدن استرالیا نباشد.
نوریان درخصوص اینکه شرکت های فولادی با کمبود مواد اولیه روبرو هستند نیز گفت: از ۱۰ و نیم میلیون تن کنسانتره تولیدی ما تنها ۴ میلیون تن مصرف می کنیم و مابقی مواد اولیه را به فولاد مبارکه اصفهان و فولاد خوزستان می‌دهیم.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک اینده موسسه اعتباری ملل بنر بانکپارسیان
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها