۱۳۹۸ دوشنبه ۱۳ آبان چاپ
شهردار منطقه یک در کمیته پدافند غیر عامل :

پدافند غيرعامل آسیب پذیری شهر را کاهش می دهد

پدافند غيرعامل آسیب پذیری شهر را کاهش می دهد

ایران نو:تمهيدات وشيوه هاي پدافند غيرعامل با توجه به حوادث طبیعی و غیر طبیعی که شهر تهران را تهدید می کنند در حفظ و صيانت از سرمايه های انسانی و كاهش آسيب پذيري شهر ، نقش تعيين كننده اي دارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه در اولین جلسه کمیته پدافند غیرعامل که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل با حضور علی مرادخانی مشاور هنری شهردار تهران و اعضا کمیته برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: امروزه شهروندان به دنبال محیطی آرام و قابل سکونت درون شهرها هستند تا با آسایش زندگی کنند و عمده ترین هدف پدافند غیر عامل، ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری زیرساخت های مورد نیاز مردم است که باید با یک برنامه ریزی و طراحی در توسعه پایدار کشور نهادینه شود.

وی منطقه یک را دارای ظرفیت های بالای فرهنگی و هنری دانست و گفت: با توجه به اینکه در پدافند غير عامل براي مقابله با تهديدات دشمن در فضاي فرهنگي ، تمامي امكانات فرهنگي شامل هنر ، ادبيات ، فيلم و سينما ، صنايع دستي ، موسيقي و نظير آنان به كارگرفته مي شود منطقه یک می تواند با توجه به وجود مراکزی چون کاخ و خانه موزه ها ، افراد فرهیخته و نخبگان فرهنگی، جاذبه های گردشگری و... نقش مهمی در کاهش آسیب ها و مقابله با جنگ نرم داشته باشد.

موسوی با اشاره به مبحث 21 مقررات ملی ساختمان در خصوص پدافند غیرعامل گفت:هدف از تهيه و تدوين اين مبحث تعيين حداقل ضوابط و مقررات، جهت طرح و اجراي ساختما نها دربرابر اثرات ناشي از تهديدات مختلف است لذا باید با رعايت آن ساختمانها با درجه اهميت مختلف در برابر تهديدات مربوطه، ايستايي خود را حفظ نموده و خسارات سازه اي و تلفات جاني به حداقل برسد.

شهردار منطقه افزایش مشارکت پذیری شهروندان را در مقابله با این تهاجم ها ضروری دانست وافزود: با توجه به اهمیت موضوعات گسترده در زمینه پدافند غیرعامل ، کلیه شهرداران نواحی و معاونین منطقه در جلسات کمیته ،حاضر و موارد را به صورت تخصصی در سطح هر معاونت و ناحیه مورد بررسی و پی گیری قرار دهند و در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در منطقه و جلب مشارکت حداکثری شهروندان نیز نهایت سعی و تلاش خود را داشته باشند.

گفتنی است در این جلسه اقدامات انجام شده در سطح منطقه و برنامه های پیش بینی شده جهت انجام در هفته گرامیداشت پدافند غیرعامل که از 8 الی 14 آبان ماه ادامه دارد از جمله ارسال پیام های اطلاع سانی و آگاهی دهنده، مانور های پدافند غیرعامل و ... مطرح و در پایان احکام اعضاء کمیته توسط شهردار منطقه اعطا شد.


 

 

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک اینده موسسه اعتباری ملل بنر بانکپارسیان بیمه پارسیان
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها