۱۳۹۸ جمعه ۱۰ آبان چاپ

تحریم جدید آمریکا علیه ایران؛ بخش ساخت و ساز هدف جدید یانکی‌ها

تحریم جدید آمریکا علیه ایران؛ بخش ساخت و ساز هدف جدید یانکی‌ها

ایران نو: وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد تحریم‌های جدیدی علیه بخش ساخت و ساز ایران اعمال می‌کند.

به گزارش ایران نو، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد تحریم‌های جدیدی علیه بخش ساخت و ساز ایران اعمال می‌کند.

بر این اساس، در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: تحریم‌های جدید در راستای حفظ نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران تدوین شده است. این تحریم‌ها همچنین توان ایران برای کاستن از زمان گریز لازم برای ساخت سلاح هسته‌ای را محدود می‌کند و مانع از بازطراحی سایت‌های هسته‌ای ایران به منظور فعالیت‌های حساس می‌شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: بخش ساخت و ساز در ایران که به طور مستقیم و غیرمستقیم تحت کنترل سپاه پاسداران و در راستای منافع این نهاد است به لیست تحریم‌های وزارت خزانه داری آمریکا افزوده شد.

آمریکا همچنین از تحریم چهار ماده راهبردی به عنوان موادی که در برنامه هسته ای، نظامی و موشکی ایران استفاده می شود خبر داد. با این وجود، نام این چهار ماده راهبردی جدید که مورد تحریم آمریکا قرار گرفته اعلام نشده است. 

همزمان وزارت خارجه آمریکا معافیت های مربوط به همکاری هسته ای صلح آمیز با ایران را برای 90 روز دیگر تمدید کرد. به این ترتیب شرکت های روسی، چینی و اروپایی می توانند در بازطراحی راکتور هسته ای اراک یا تحقیق و توسعه برنامه هسته ای صلح آمیز با ایران همکاری کنند. اقدامی که شرکت های اروپایی حتی با وجود معافیت ها از آن سرباز می زنند. 

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بنر بانکپارسیان بانک اینده موسسه اعتباری ملل
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها