۱۳۹۸ سه شنبه ۳۰ مهر چاپ
در نشست خبری مطرح شد؛

اپلیکیشن کارپایه با هدف ایجاد اشتغال در کشور رونمایی شد

اپلیکیشن کارپایه با هدف ایجاد اشتغال در کشور رونمایی شد

ایران نو:مدیرعامل اپلیکیشن کارپایه گفت: هدف ما از راه‌اندازی این اپلیکیشن، اتصال مستقیم کارفرمایان و متقاضیان خدمات به کارجویان و متخصص در سراسر کشور است.

محمد امین صمدی، مدیرعامل شرکت کارپایه گفت: مجموعه کارپایه سامانه‌ای است که افراد کارجو را به کارفرمایان می‌رساند و واسطه را حذف می‌کند. مهم‌ترین کار این سامانه اتصال مستقیم بدون دریافت کمیسیون است.

وی ادامه داد: تعداد کاربران این مجموعه که شامل کارفرمایان و کارجویان می‌شود حدود ۲۵۰ هزار نفر است. تقریبا ۳ الی ۴ هزار نفر به شغل ثابت رسیدند و حدود ۵ هزار نفر به شغل پاره وقت دریافت کرده‌اند. مزیت کارپایه علاوه بر این که کمیسیون نمی‌گیرد نقشه محور بودن است. هر فردی که وارد سیستم می‌شود باید تخصص خود را اعلام کند. دلیل راه‌اندازی کارپایه نیز همین است که برای افراد متخصص و فنی برنامه‌ای ایجاد شود‌.

صمدی گفت: در نسخه جدید کارپایه، افراد علاوه بر اعلام مهارت‌ها می‌توانند به عنوان تاکسیران فعالیت کنند. لازم به ذکر است که در این اپلیکیشن بدون نیاز به سرمایه‌گذاری می‌توان با ثبت‌نام تبلیغات شغل را نیز انجام داد.

مدیرعامل کارپایه اظهار کرد: افرادی که داخل سامانه کارپایه ثبت‌نام می‌کنند در ۲ مرحله تایید می‌شوند. بالای سر هر فرد ۳ ستاره قرار دارد. ستاره اول مربوط به افرادی است که مشخصات خود به خصوص کد ملی و محل سکونت را داده باشند. اگر همین کاربر رزومه و مدارک تخصصی را ارائه دهد ستاره دوم را می‌گیرد. ستاره سوم نیز برای سوء پیشینه است که البته همکاری لازم در این زمینه انجام نگرفته است.بیش از ۵۰ درصد کاربران ستاره اول را دریافت کرده‌اند ضمن این که ۶ هزار شغل در این نرم‌افزار وجود دارد.

صمدی افزود: مزیت کارپایه سیستم یکپارچه و جانشینی مدرن برای راه‌های قدیمی و روش‌های سنتی مانند روزنامه‌ها و مجلات استخدامی است که از جمله برتری آن نسبت به سایر بسترهای سنتی و حتی مدرن و آنلاین کشور می‌توان به دسترسی راحت و رایگان بودن آن اشاره کرد.

وی تصریح کرد: همچنین کارپایه تنها بستری است که کارفرمایان می‌توانند از بین شش هزار عنوان شغلی، عنوان شغلی مورد نیاز خود را جستجو کرده و نزدیک و دورترین افرد را روی نقشه مشاهده کنند و به رزومه شماره تلفن و عکس کارجویان دسترسی داشته و در کمتر از چند ثانیه می‌توانند ده‌ها نفر را روی نقشه مشاهده کنند.

صمدی ادامه داد: همچنین کارپایه ارزان‌ترین سیستم هوشمند خدمات و مشاغل برای کارجویان است که از هیچ کدام از طرفین کار فرما و متخصص، هیچ کمیسیون و درصدی دریافت نمی‌کند و کارفرمایان می‌توانند چه از طریق تماس تلفنی مستقیم و چه ایجاد پیام با متخصصان در ارتباط باشند. کاهش هزینه‌های ایاب و ذهاب، اشتغال‌زایی در شهرستان‌های دور افتاده و به صورت دورکاری، راه‌اندازی سامانه تاکسی و پیک اینترنتی نیز بخشی از مزایای بی شمار سامانه هوشمند کارپایه است.

مدیرعامل این اپلیکیشن یادآور شد: نخستین نرم افزار معرفی افراد متخصص و تحصیلکرده به کارفرمایان نیازمند به نیروی زبده و... با بیش از 6 هزار عنوان شغلی و مهارتی ده‌ها قابلیت دیگر دارد و این استارتاپ تاکنون بیش از دو هزار شغل برای متخصصان و نیروهای توانمند ایجاد کرده است.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک اینده موسسه اعتباری ملل بنر بانکپارسیان
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها