۱۳۹۸ دوشنبه ۲۹ مهر چاپ

قابلیت رقابت سوئیچ چندرسانه‌ای مبتنی بر IP با برندهای بین‌المللی در پژوهشگاه ICT

قابلیت رقابت سوئیچ چندرسانه‌ای مبتنی بر IP با برندهای بین‌المللی در پژوهشگاه ICT

ایران نو:مجری طرح سوئیچ چند رسانه ای مبتنی بر IP کم ظرفیت پژوهشگاه ICT ضمن اشاره به برتری های سوئیچ چند رسانه ای نسبت به سوئیچ سنتی عنوان کرد: محصول به دست آمده در این طرح، قابلیت رقابت با برندهای بین المللی دارد.

به گزارش  ایران نو، دکتر حسن یگانه در خصوص طرح «سوئیچ چند رسانه ای مبتنی بر IP کم ظرفیت» اظهار کرد: با ایجاد تحول در سیستم مراکز تلفنی، ضرورت حرکت از مراکز تلفن سنتی به سمت سوئیچ های تمام IP قطعی و پژوهشگاه ICT نسبت به بررسی آن اقدام کرده است. وی با بیان اینکه تبدیل سوئیچ چند رسانه ای سنتی به چند رسانه ای مبتنی بر IP، یکی از مباحث مطرح شده در اسناد بالادستی است، ادامه داد: در اقتصاد مقاومتی و اسناد بالادستی به بومی سازی تجهیزات مبتنی بر IP تاکید و در سند مربوط به شبکه ملی اطلاعات نیز به بومی سازی شبکه سوئیچ اشاره شده است.

وی تاکید کرد: لذا با توجه به اهمیت موضوع، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شد تا نسبت به پیاده سازی این سوئیچ اقدام کند. عضو هیات علمی پژوهشگاه ICT ضمن بیان اینکه در تمام دنیا سوئیچ مبتنی بر IP نسبت به سوئیچ سنتی غالب شده است، به ویژگی های این سوئیچ اشاره کرد و گفت: افزایش کارایی و عملکرد سوئیچ، کاهش هزینه مصرف انرژی، کاهش فضای ساختمانی مورد نیاز تجهیزات و همچنین کاهش آلایندگی محیط زیست، از برتری هایی است که باعث شده سوئیچ مبتنی بر IP طراحی و پیاده سازی شود.

این عضو پژوهشکده CT پژوهشگاه ICT خاطرنشان کرد: از دیدگاه کابران نیز سوئیچ های مبتنی بر IP، امکان دستیابی به سرویس های متنوعی از صوت و ویدئو و همچنین داده را فراهم می کنند و این امر، کسب و کارهای جدید و فراوانی را جهت تغییر و تبدیل تجهیزات، مطرح کرده و موجب رونق بازار ICT شده است. سوئیچ IMX مدل سفیر، به عنوان نسل جدید سیستم های یکپارچه، با همت کارشناسان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و اهداف سند برنامه ششم توسعه در بخش ICT، با هدف ارتقای سطح کیفی و امنیت ارتباطات در شبکه های مخابراتی در مناطق شهری کوچک و روستایی طراحی و اجرا شده است.

یگانه با بیان اینکه نمونه مهندسی این طرح ایجاد شده و در اجرای محیط آزمایشگاهی تست های مختلف هم نتیجه مثبتی به همراه داشت، تاکید کرد: این نمونه، قابلیت پوشش با کمترین هزینه، از ۱۰ پورت تا هزار پورت را دارد و هسته اصلی آن ،بر مبنای نرم افزار متن باز است. عضو هیات علمی پژوهشگاه ICT گفت: سرویس های تکمیلی و اختصاصی، کنترل و مدیریت از طریق وب، ماژول ترانک بومی، بکارگیری ماژول های امن سازی و ... باعث می شود که این محصول، قابلیت رقابت با برندهای بین المللی را داشته باشد.

طبق اظهارات مجری طرح سوئیچ چند رسانه ای مبتنی بر IP کم ظرفیت، هزینه های پشتیبانی و نگهداری سیستم بسیار کم شده و قابلیت توسعه نیز وجود خواهد داشت. گفتنی است طرح سوئیچ چند رسانه ای مبتنی بر IP کم ظرفیت، در هشتمین جشنواره فاوا موفق به کسب مقام نخست و اخذ جایزه شد. دکتر حسن یگانه با برخورداری از تجربه ۲۰ ساله در مرکز تحقیقات مخابرات و مجری گری و همکاری در حدود ۲۰ طرح پژوهشی و نظارت بر تعداد قابل توجهی پروژه، مجری طرح مذکور بوده است.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک اینده موسسه اعتباری ملل بنر بانکپارسیان
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها