۱۳۹۸ دوشنبه ۲۹ مهر چاپ
شهردار منطقه یک:

نماهای برتر ساختمانی در شمال تهران معرفی می شوند

 نماهای برتر ساختمانی در شمال تهران معرفی می شوند

ایران نو: نماهای برتر ساختمانی در شمال تهران در یک بازه زمانی انتخاب و طراحان و سازندگان آنها مورد تشویق قرار می گیرند.

به گزارش ایراننو سید حمید موسوی شهردار این منطقه در جلسه کمیته نما که با حضور اساتید دانشگاه و اعضای این کمیته برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: ضوابط خاص و عام نما باید بعنوان یک الزام مورد توجه و ملاک عمل سازندگان مسکن قرار گیرد.

وی گفت: به منظور ایجاد الگوی بصری برای طراحان نما و سازندگان ،آلبوم تصویری از نماهای مورد تایید تهیه و بر روی پرتال منطقه منتشر خواهد شد تا با این اقدام ضمن شفافیت ، فرایند کار برای مجریان طرح های نما کوتاه تر شود.
موسوی افزود: نماهای شهری باید متناسب با هویت محلی و منطقه ای طراحی و ساخته شود و سبک ایرانی – اسلامی متناسب با مفهوم خانه های ایرانی مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
این مقام مسئول پایداری نما را در ارتباط مستقیم با ایمنی شهر دانست و گفت: وضعیت پایداری نما مهمترین ویژگی آن است و باید برای پایدار سازی نما مباحث ایمنی در آن رعایت شود و نقشه سازه نما ها با بررسی جزییات فنی به همراه ریز محاسبات بعنوان پیوست طرح های ارسالی کمیته نما ارسال شود.
شهردار منطقه یک با تاکید بر اینکه کمیته نما مسئولیت آموزش کارشناسان شهرسازی و حتی شهرداران نواحی در موضوع نما را عهده داراست تصریح کرد: با توجه به اینکه در سالهای گذشته نماهایی با الگوها ، طرحها و تزئینات غیر بومی و غیر ایرانی و مبتنی بر تقلید از آموزه ها و انگاره های معماری برون مرزی بدون هیچگونه خلاقیتی در شهر تهران رواج یافته است کارشناسان کمیته نما وظیفه رصد نماها طبق اصول اعلامی و انطباق نماهای اجرا شده با تایید شده را بر عهده دارد تا در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهد.

کلید واژه‌ها: #منطقه1: ایران نو
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بنر بانکپارسیان بانک اینده موسسه اعتباری ملل
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها