۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر چاپ

حضور سه بازیکن ایرانی در تیم منتخب ارزشمندترین بازیکنان قاره آسیا؛ ستاره تاتنهام در صدر

حضور سه بازیکن ایرانی در تیم منتخب ارزشمندترین بازیکنان قاره آسیا؛ ستاره تاتنهام در صدر

ایران نو: در تیم منتخب ارزشمندترین بازیکنان آسیایی، نام چهار بازیکن ژاپنی، سه بازیکن ایرانی، دو بازیکن کره ای و دو بازیکن استرالیایی دیده می شود.

به گزارش  ایران نو، مت رایان دروازه بان استرالیایی برایتون ارزشمندترین دروازه بان آسیا است. در خط دفاعی نام سه بازیکن ژاپنی و میلاد محمدی از ایران دیده می شود. مایا یوشیدا (ساوتهمپتون)، تاکهیرو تومیاسو (بولونیا)، هیروکی ساکای (مارسی) و میلاد محمدی (خنت) ترکیب چهار نفره خط دفاعی را تشکیل می دهند.
آرون موی (استرالیا، برایتون، قرضی از هادرزفیلد)، تاکفوسا کوبو (ژاپن، مایورکا، قرضی از رئال مادرید)، کانگ این لی (کره جنوبی، والنسیا)، علیرضا جهانبخش (ایران، برایتون)، سون هیونگ مین (کره جنوبی، تاتنهام هاتسپر) و سردار آزمون (ایران، زنیت) بازیکنان میانی و هجومی این تیم را تشکیل می دهند.
در این لیست، سه بازیکن ایرانی هم دیده می‌شوند. بازیکنانی که ایران را پس از ژاپن با 4 نماینده، صاحب بیشترین بازیکن در ترکیب این تیم می‌کند. گرانترین بازیکن ایرانی در ترکیب ترانسفرمارکت، سردار آزمون است. سردار که در زنیت روزهای خوبی را پشت سر می‌گذارد، در حال حاضر 17 میلیون یورو قیمت دارد و در آپدیت‌های بعدی، احتمالا این رقم بیشتر هم خواهد شد. سردار بعد از سون و لی کنگ این، سومین بازیکن گرانقیمت حال حاضر آسیا محسوب می‌شود. با توجه به فرم فوق العاده سون و اوج گیری لی 18 ساله، احتمالا تا سال‌های زیادی همین دو نفر گرانترین بازیکنان آسیا باقی می‌مانند. سردار 17 میلیونی، گرانقیمت‌ترین مهاجم نوک آسیاست و در خط حمله این تیم حضور دارد.
دومین ایرانی تیم، علیرضا جهانبخش است. قیمت جهانبخش سال پیش، به 18 میلیون یورو هم رسید و او را تبدیل به گرانترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران کرد. با این حال، نیمکت نشینی و سپس سکونشینی در برایتون، قیمت او را تا 12 میلیون پایین آورد. با این حال، وینگر راست گرانقیمت‌تری از او در آسیا وجود ندارد و او در کنار سون، پشت سر سردار قرار گرفته‌اند. از مثلث خط حمله گرانترین‌های آسیا، دو بازیکن متعلق به ایران هستند.
سومین بازیکن ایرانی تیم منتخب، ارزان‌ترین بازیکن تیم است. میلاد محمدی که قیمتش اخیرا از 5 میلیون به 3.5 میلیون کاهش پیدا کرده، پنجمین بازیکن گرانقیمت فوتبال ایران محسوب می‌شود. با این حال، کمبود دفاع چپ خوب در آسیا باعث شده او با همین رقم هم گرانترین مدافع چپ قاره باشد. بجز محمدی، قیمت هیچ بازیکنی در تیم منتخب کمتر از 7 میلیون یورو نیست.
تمام بازیکنان تیم منتخب، از 4 کشور برتر قاره هستند. ژاپن 4 بازیکن، ایران 3 بازیکن و کره جنوبی و استرالیا هر کدام 2 بازیکن در تیم منتخب دارند. البته قیمت 2 بازیکن کره‌ای این تیم، به تنهایی بیشتر از مجموع قیمت 9 بازیکن دیگر است! دیگر بازیکن ایرانی که می‌توانست در این تیم قرار بگیرد، علیرضا بیرانوند بود. دروازه‌بان تیم ملی ایران که در پرسپولیس بازی می‌کند، 3.5 میلیون قیمت گذاری شده است. به جای او، متئو رایان استرالیایی در ترکیب منتخب قرار گرفته که بخاطر حضور در برایتون و لیگ برتر انگلیس، برچسبی 10 میلیون یورویی دارد.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه  کوثر بانک صادرات ایران بیمه پارسیان بنر بانک سینا
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها