۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۷ مهر چاپ
مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران:

خرید تضمینی گندم 18.5 درصد کاهش یافت/ افزایش 10 درصدی خرید کلزا

خرید تضمینی گندم 18.5 درصد کاهش یافت/ افزایش 10 درصدی خرید کلزا

ایران نو: مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران از کاهش 18.5 درصدی خرید تضمینی گندم و افزایش 10 درصدی خرید تضمینی کلزا نسبت به سال قبل خبر داد.

مرتضی سعادتی کیا  درباره میزان خرید تضمینی گندم در سال زراعی 97-98، اظهار کرد: در سال زراعی گذشته بالغ بر 7 میلیون و 715 هزارتن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شد که این رقم نسبت به سال قبل از آن 18.5 درصد کاهش داشت.

 
وی از پرداخت تمام مطالبات گندمکاران به ارزش 13260 میلیارد تومان خبر داد و افزود: بر اساس آمار ثبت شده در سامانه شرکت بازرگانی دولتی ایران، 140 هزار تن گندم هم به صورت توافقی خریداری شده است.
 
مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران در خصوص میزان خرید تضمینی کلزا نیز گفت: 363 هزار تن کلزا به ارزش 1195 میلیارد تومان از کلزاکاران خریداری شده است که این میزان 10 درصد بیشتر از سال قبل است.
 
سعادتی کیا با اشاره به خرید تضمینی  7 هزار تن گلرنگ به ارزش 21 میلیارد تومان و 1000 تن آفتابگردان به ارزش 3 میلیارد تومان، تصریح کرد: آمار خرید گلرنگ نسبت به مدت مشابه سال قبل 740 درصد افزایش و آفتابگردان 25 درصد کاهش یافته است.
 
به گفته وی، تاکنون 99 درصد پول گلرنگ و 71 درصد پول آفتابگردان پرداخت شده است.
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک اینده موسسه اعتباری ملل بنر بانکپارسیان بیمه پارسیان بانک ملی ایران
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها