۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۱ مهر چاپ

پیام دکتر حمید چوبینه، مدیرعامل شرکت شهر سالم به مناسبت روز جهانی سالمند

پیام دکتر حمید چوبینه، مدیرعامل شرکت شهر سالم به مناسبت روز جهانی سالمند

ایران نو:پیام دکتر حمید چوبینه، مدیرعامل شرکت شهر سالم به مناسبت روز جهانی سالمنددر فرهنگ ایرانی و اسلامی ما، «سالمند» از جایگاه والایی برخوردار است. این ویژگی، نه صرفا از روی احترام به سال‌خوردگان بلکه به دلیل اعتماد و اطمینانی است که ایرانیان در طول تاریخ برای رفع مشکلاتشان -از نهاد خانواده تا اداره کشور- به مشاوره‌های حکیمانه ایشان داشته‌اند.

پختگی فکر و انباشتگی تجربه تنها گوشه‌ای از توانمندی سالمندانی است که هویت و تاریخ و ارزش‌های یک جامعه را نمایندگی می‌کنند.

سالمندی دورانی است که انسان همچون هر گنجینه ارزشمند دیگری به توجه و رسیدگی بیشتر نیاز پیدا می‌کند و این خود به نگرانی عمومی سالمندان از فقدان چنین خدماتی منجر می‌شود؛ دغدغه‌ای به حق که وظیفه ارگان‌های ذی‌ربط را صدچندان می‌کند.

هر چند درمانِ به موقع و سریع از حقوق همه بیماران از جمله سال‌خوردگان است اما رویکرد «تأخیر در آغاز سالمندی» و «بهبود کیفیت زندگی سالمندان» بر اساس سیاست «اولویت پیشگیری بر درمان» نه‌تنها فشار بر سیستم درمانی را کاهش می‌دهد، بلکه بستر بهره‌گیری افزون‌تر و مفیدتر از ظرفیت عظیم جمعیت رو به افزایش کهن‌سالان را فراهم می‌کند.

در کنار انتقال تجربیات گران‌سنگ سالمندان که وظیفه همه اقشار و نهادهای جامعه است، مجموعه شرکت شهر سالم بنا به وظایف ذاتی خود که ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بازنشستگان شریف شهرداری تهران ازجمله آنهاست، همه همت و تلاش خود را برای کیفیت‌بخشی روزافزون و رفع مشکلات احتمالی در این حوزه بسیج کرده است.

اینجانب روز جهانی سالمند و آغاز هفته سالمندان را به عموم سال‌خوردگان، بالاخص سالمندان عضو خانواده بزرگ شهرداری تهران تبریک گفته و ضمن ارج نهادن به جایگاه ارزشمند این بزرگواران، لزوم دریافت بهترین خدمات را از سوی کسانی که برای دهه‌ها به این آب و خاک خدمت کرده‌اند، به همگان یادآوری می‌کنم.

دکتر حمید چوبینه
مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران
نهم مهرماه 1398

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک اینده موسسه اعتباری ملل بنر بانکپارسیان بیمه پارسیان بانک ملی ایران
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها