۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۱ مهر چاپ

امضا و تبادل توافقنامه گسترش و توسعه خط 6 مترو در منطقه 2 پایتخت

امضا و تبادل توافقنامه گسترش و توسعه خط 6 مترو در منطقه 2 پایتخت

ایران نو: شهردار منطقه 2 از امضاء و تبادل توافقنامه گسترش و توسعه خط 6 مترو در محدوده این منطقه خبر داد.

به گزارش ایران نو، توافقنامه گسترش و توسعه خط 6 مترو تهران با حضور مدیر عامل شرکت مترو، مدیر عامل شرکت توسعه مجتمع های ایستگاهی مترو تهران، معاون سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران، مدیر عامل شرکت سابیر بین الملل ( مجری پروژه) و شهردار منطقه 2 امضا شد.
در این جلسه رسول کشت پور شهردار منطقه 2، با بیان اینکه گسترش زیر ساختهای حمل و نقل عمومی خصوصاً زیر ساختهای شبكه ریلی که در محدوده این منطقه می باشند از اولویتهای مدیریت شهری منطقه است، گفت: با تخصیص اعتبار غیر نقدی جهت تامین منابع مورد نیاز کارگاهی و تجهیز زیرساختها سعی داریم روند تکمیل و بهره برداری از خط 6 مترو را سرعت بخشیم.
وی با اشاره به اینکه خط 6 مترو شهر تهران به طول 31 کیلومتر و تعداد 27 ایستگاه در حال احداث است افزود: 4 ایستگاه یادگار امام، سرسبز، شهرک آزمایش و تربیت مدرس، به طول حدود 5 کیلومتر در حوزه استحفاظی منطقه 2 قرار دارند که با امضا و تبادل این توافقنامه روند احداث این ایستگاه ها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.
شهردار منطقه 2 با تاکید بر اهمیت تسریع در آماده سازی خطوط مترو اظهار کرد: به دلیل کمبود منابع لازم برای اجرای پروژه های حمل و نقل عمومی، زیر ساختهای لازم مورد نیاز به کندی احداث می شوند لذا شهروندان در ترددهای صبح گاهی و عصر گاهی خود با وجود ازدحام جمعیت در ایستگاه های مترو و سایر وسایط حمل و نقل عمومی به زحمت می افتند. از این رو تسریع در روند پیشرفت اجرای پروژه های مترو و توسعه حمل و نقل عمومی از اولویت بالایی برخوردار است تا بتوان با حل این معضل شرایط بهتری را برای تردد شهروندان فراهم نمود.
رسول کشت پور با اشاره به اینکه امروزه مدیریت کلان شهرها هزینه بالایی دارد و باید با مدیریت زمان مشکلات را به فرصتها تبدیل نمود خاطر نشان کرد: ارتقاء زیست شهری و جلب رضایت شهروندان از نحوه اداره شهر در گرو ارائه خدمات شهری به بهترین شکل آن می باشد و توسعه حمل و نقل عمومی همواره از مطالبات به حق شهروندان بوده است چرا که علاوه بر تسهیل تردد باعث کاهش ترافیک و آلودگی هوا می شود.
امام مدیر عامل شرکت مترو نیز طی سخنانی از وسعت نظر و تلاش شهردار منطقه 2 در توسعه زیرساختهای حمل و نقل عمومی قدردانی کرد و آن را نمونه و مایه افتخار شهرداری تهران دانست و گفت: هر قدم یا کمکی که در توسعه و تکمیل زیر ساختهای حمل و نقل عمومی صورت گیرد به راه اندازی و بهره برداری هر چه سریعتر خطوط در حال احداث کمک خواهد کرد و شرایط بهتری در تردد های شهری برای شهروندان ایجاد خواهد شد.
مدیر عامل شرکت مترو با بیان اینکه در حال حاضر خط 6 مترو تهران با طول 31 کیلومتر بلند ترین خط مترو در حال احداث است افزود: با کمک شهرداری منطقه 2 عقب ماندگی های ناشی از کمبود منابع در بخش تجهیزات کارگاهی و زیر ساختها که موجب تاخیر در روند اجرا و راه اندازی این خط شده بود به زودی برطرف می شود و سر فاصله حرکتی قطارها از 25 دقیقه به 10 دقیقه خواهد رسید.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک اینده موسسه اعتباری ملل بنر بانکپارسیان بیمه پارسیان
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها