۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۷ مرداد چاپ

ممیزی محیط زیستی شهردار منطقه 7 با حضور سرپرست اداره کل محیط زیست وتوسعه پایدار صورت گرفت

ممیزی محیط زیستی شهردار منطقه 7 با حضور سرپرست اداره کل محیط زیست وتوسعه پایدار صورت گرفت

ایران نو: ممیزی شهردار منطقه 7 طبق استاندارد ایزو 14001 با حضور سرپرست اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار انجام شد.

به گزارش   ایران نوو به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران امیرحسن جعفری ورامینی سرپرست این اداره کل در این زمینه افزود: با هدف ایجاد رویکردی نظامند برای کاهش آسیب های محیط زیستی و بهبود وضعیت شاخص ها، استاندارد ایزو 14001 در مجموعه شهرداری تهران جهت ارتقاء سطح کیفی زندگی در سطح شهر تهران به ویرایش 2015 ارتقاء می یابد.

جعفری ورامینی در ادامه با اشاره به اینکه در این ممیزی فعاليت های محیط زیستی مطابق با تغییرات ایجاد شده در الزامات استاندارد مذکور از جمله چرخه حیات، پايبندي به الزامات قانوني، اندازه گيري آلاينده هاي محیط زیستی، اجراي مانورها، اقدامات کنترلي در خصوص کاهش پيامدهاي محیط زیستی ناشی از عملکرد نادرست پيمانکاران در جمع آوري و دفع پسماند، آلودگي آب، خاک و هوا مورد بررسی کارشناسی قرار می گیرد، افزود: امید است تمام اهداف و برنامه ها در مجموعه منطقه با رویکرد محیط زیستی انجام شود و با هم افزایی بیشتر در سایر بخشها کیفیت زیستی شهر افزایش یابد.
حاجوی شهردار منطقه 7 در این جلسه به عنوان مدیر ارشد منطقه طبق استاندارد ISO14001:2015 مورد ممیزی قرار گرفت و در ادامه به بیان دغدغه های محیط زیستی منطقه و تلاش در راستای بهبود کیفی زیست پذیری شهری به تشریح اقدامات و برنامه های منطقه در راستای استاندارد ایزو 14001 پرداخت.
وی توسعه انرژی های تجدید پذیر، اصلاح الگوی مصرف، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، طراحی1100 متر مسیر ایمن دوچرخه سواری، تفکیک پسماند در ساختمانهای منطقه، احداث 7 ایستگاه بی دود، ارتقای سرانه فضای سبز و کاشت گونه های مقاوم به کم آبی، بازچرخانی آب و هوشمند سازی آبیاری و برگزاری کمپینهای مختلف محیط زیستی از جمله اقدامات شاخص محیط زیستی منطقه برشمرد.
حاجوی در ادامه افزود: یکی از اولویتهای اصلی منطقه با توجه به محدود بودن فضا، ارتقاء سرانه فضای سبز است که توانسته ایم در این زمینه اقدامات تاثیرگذاری از طریق تملک باغات انجام دهیم.
در پایان سرپرست اداره کل محیط زیست وتوسعه پایدار از شهردار منطقه به دلیل اهتمام و تلاش در راستای ارتقاء شاخص های محیط زیستی منطقه و همکاری های بین بخشی قدردانی نمود .
لازم به ذکر است ممیزی نهایی منطقه تا شهریور ماه سال جاری برگزار می شود.

کلید واژه‌ها: #منطقه7: ایران نو
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه  کوثر بانک صادرات ایران بیمه پارسیان بنر بانک سینا
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها