۱۳۹۸ دوشنبه ۱۴ مرداد چاپ

درآمد ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومانی شهرداری منطقه ۲ از پسماند خشک

درآمد ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومانی شهرداری منطقه ۲ از پسماند خشک

ایران نو: شهردار منطقه ۲ تهران با بیان اینکه در گذشته بابت جمع آوری پسماند خشک ۲۲۰ میلیون تومان از پیمانکاران می‌گرقتیم، گفت: در حال حاضر این مبلغ را به ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون رسانده ایم.

به گزارش ایران نو، رسول کشت پور شهردار منطقه ۲ تهران عصر امروز در نشست خبری که با اصحاب رسانه برگزار کرد با اشاره به اینکه تا سال ۸۲، میانگین سرعت خودرو‌ها در سطح منطقه ۲، ۵۵ کیلومتر بود ،گفت: علی رغم اینکه در طول این سال‌ها بزرگراه یادگار افتتاح شده، اما میانگین سرعت کمتر شده است.


شهردار منطقه ۲ با تاکید بر اینکه در دوره مدیریت جدید شهری بیشترین فعالیت خود را به موضوع روان شدن ترافیک متمرکز می‌کنیم، افزود: ما توانستیم بخش اول خط ۷ مترو را با سر‌فاصله ۱۵ دقیقه افتتاح کنیم و اکنون هم اعلام کرده‌ایم که آمادگی داریم یک رام قطار که شامل ۷ واگن می‌شود را برای این خط خریداری کنیم، اما شرط ما این است که سر‌فاصله حرکت قطار‌ها به زیر ۱۰ دقیقه برسد.

وی با بیان اینکه نکته دیگر مربوط به حجم بار‌گذاری بالا در پلاک‌های ثبتی بوده، گفت: مهمترین مشکل منطقه ۲ ترافیک آن است که حجم بار‌گذاری و فروش تراکم ما را با یک معماری آشفته روبه رو کرده است.

شهردار منطقه ۲ با اشاره به دوره جدید فعالیت خود در منطقه ۲ اظهار داشت: توانستیم بخشی از ۵۸۵ میلیارد تومان بدهی قبلی را پرداخت کنیم و تا الان ۲۵ درصد آن را کاهش داده‌ایم و همچنان یک برنامه مشخص برای بد ۵ هی‌های باقی مانده داریم.

کشت پور با بیان اینکه ۳۴۰ میلیارد تومان از اموال شهرداری را شناسایی کرده‌ایم تا پس بگیریم، اظهار کرد: سری سوم پروژه‌های عمرانی طی ماه‌های آینده افتتاح خواهد شد.
 
وی در خصوص استقرار دوچرخه‌های اشتراکی در سطح منطقه ۲ گفت: به زودی ۲۰۰ دوچرخه برقی در سطح منطقه فعال خواهند شد.
 
شهردار منطقه ۲ در خصوص آمادگی خود برای خرید یک رام قطار برای مترو منطقه ۲ گفت: من اعلام کرده‌ام که حاضریم برای خرید یک رام قطار ۱۰۰ میلیارد تومان پرداخت کنیم به شرط آنکه سرفاصله قطار‌ها به زیر ۱۰ دقیقه برسد و روز شنبه هم تبادل قرار داد با آقای پور سید آقایی را امضا می‌کنیم

وی در ادامه با دفاع همه جانبه از طرح پارک حاشیه‌ای گفت: هیچ جای دنیا اینطور نیست که خودرو‌ها هر جا بخواهند بتوانند پارک کنند و یکی از منابع درآمدی ما ساماندهی فضا‌های پارک حاشیه‌ای است که از ان طریق می‌توانیم کسب درآمد کنیم.

کشت پور با اشاره به وضعیت جمع آوری زباله خشک در سطح منطقه گفت: در گذشته بابت جمع آوری زباله خشک از پیمانکاران ۲۲۰ میلیون تومان دریافت می‌کردیم، اما اکنون این مبلغ را به ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان رسانده‌ایم.

شهردار منطقه ۲ با بیان اینکه رفتار ما با انواع پسمان‌دهای خانگی صنعتی و پزشکی نا معلوم است، افزود: طی نشستی که بین شهرداران مناطق ۱.۲. ۳ و ۴ برگزار شد درخواست دادیم که برای تولید برق از زباله سوز استفاده کنیم و اعلام کردیم که حاضریم یک کارخانه زباله سوز به صورت مشترک ایجاد کنیم.

وی در خصوص تخلفات ساختمان بورس که در منطقه ۲ ساخته شده گفت: مسئولین این ساختمان ۳۰۰ پارکینگ را حذف کرده‌اند که قابل توجیه نیست و من تاکید کردم که بدون تامین پارکینگ اجازه بهره برداری از ساختمان بورس را نمی‌دهم و در حال حاضر پرونده را به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارسال کردیم.
 
کشت پور در ادامه با تاکید بر اینکه منطقه ۲ مستعد ساخت مال‌های بزرگ است، گفت: در ۱۲ سال گذشته مال‌های زیادی ساخته شده، اما این کار در جایی انجام شده که مطالعات ترافیکی صورت نگرفته و به همین خاطر از زمان روی کار آمدن شورای پنجم اجازه احداث هیچ مرکز خرید بزرگی را ندادیم، چون در حال حاضر سرانه تجاری منطقه کافی است.
 
وی با بیان اینکه از مالکین فعال خواسته‌ایم تا پیوست ترافیکی ارائه دهندتصریح کرد: در مورد کسانی که پایان کار نگرفته بودند صدور پایان کار را موکول به گرفتن پیوست ترافیکی کردیم و برای ساختمان‌های درحال ساخت هم شرایط سخت تری را در نظر گرفتیم.
 
شهردار منطقه ۲ در خصوص وضعیت گود‌های منطقه گفت: ۲۱ گود را تعیین تکلیف کردیم و بقیه را هم از لحاظ شرایط خاص آن‌ها پایش می‌کنیم و در کنار آن هم اقدامات تامینی انجام می‌دهیم.
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه  کوثر بانک صادرات ایران بیمه پارسیان بنر بانک سینا
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها