۱۳۹۸ سه شنبه ۲۵ تير چاپ

اصحاب رسانه با مسئولان ستاد اقامه نماز جمعه گفتگو کردند

اصحاب رسانه با مسئولان ستاد اقامه نماز جمعه گفتگو کردند

ایران نو: جلسه هم اندیشی اصحاب رسانه با مسئولان ستاد اقامه نماز جمعه برگزار شد.

به گزارش  ایران نو، جلسه هم اندیشی اصحاب رسانه با مسئولان ستاد اقامه نماز جمعه، ظهر سه شنبه ۲۵ تیر ماه در محل ستاد برگزار شد. این جلسه در آستانه پنجم مرداد ماه و چهلمین سالگرد برگزاری نخستین نماز جمعه برگزار شد. هدف از برگزاری جلسه هم اندیشی، پوشش هرچه بهتر نماز جمعه بود.

فاضلی معاون فرهنگی و اسلامی مشاور فرهنگی ستاد نماز جمعه در ابتدا بیان کرد: ما به دنبال رفع نیاز متعالی و معنوی هستیم. مردم نیاز دارند که در طول هفته کنار هم باشند. در کنار زندگی روزمره باید به مسائل جمعی پرداخت و این مسائل در خطابه امام جمعه دیده می‌شود. ما مامور به انجام فریضه الهی هستیم و موضوعی که در این هم اندیشی مد نظر ما قرار دارد، توجه به تبلیغ نماز جمعه و پوشش خود برنامه است. ما در طول هفته خبر خاصی درباره نماز جمعه نمی‌بینیم. فقط پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها تبلیغ نماز جمعه و پوشش خود نماز انجام می‌شود. در بیشتر موارد سخنرانی‌های قبل از خطبه، مورد توجه رسانه‌ها قرار نمی‌گیرد.

سپس پیش نمازی، ریاست ستاد اقامه نماز جمعه گفت: با توجه به محدودیت‌های مکانی ما با ایده آل‌هایمان در برگزاری نماز جمعه فاصله داریم. ما به انتقادات اهالی رسانه در زمینه‌های مختلف توجه داریم. حتی برخی از تصاویری که از نماز جمعه رصد شده را جمع آوری کردیم و در نماز جمعه این هفته نمایشگاهی را برگزار می‌کنیم. در نماز جمعه‌های سراسر کشور به مناسبت سالگرد اولین نماز جمعه، ائمه جمعه استان‌ها گزارش کاری را ارائه خواهند کرد. بسیاری از نماز جمعه‌ها بستر انجام کار‌های خیرخواهانه از جمله کمک به فقراست.

پیش نمازی، ادامه داد: ماهیت نماز جمعه برای هم افزایی است. نزدیکی مردم و مسئولان در نماز جمعه اتفاق می‌افتد و باید رسانه‌ها از این فرصت برای تبلیغ نماز جمعه استفاده کنند.

فاضلی نیز اظهار کرد: نماز جمعه ظرفیت‌های ناشناخته، متفاوت و متعددی دارد. ما در حاشیه نماز جمعه در مصلی شاهد برگزاری ورزش‌ها و تفریحاتی هستیم؛ ما حاضریم در نماز جمعه حیاط رسانه داشته باشیم که مانند حیاط دولت پوشش رسانه‌ای انجام شود. سعی داریم از نماز جمعه تهران الگویی برای نماز جمعه استان‌ها ایجاد کنیم.

در ادامه چند تن از اصحاب رسانه نسبت به مصاحبه نکردن برخی از امامان جمعه انتقاد کردند.

پیش نمازی در پاسخ به این موضوع بیان کرد: ما در محل برگزاری نماز جمعه شاهد حضور رسانه‌های خارجی هستیم که سوال‌های منظوردار می‌پرسند.اما ممانعتی برای حضور این رسانه‌ها نداشته ایم. بنابراین بستر برای حضور اصحاب رسانه فراهم است. بسیاری از امامان جمعه مانند آیت الله موحدی کرمانی در طول هفته در مساجد امام جماعت و قابل دسترس رسانه‌ها هستند. اینکه برخی از امامان جمعه مصاحبه نمی‌کنند، به سبب شرایط کاری شان است. همه امامان جمعه در دسترس مردم هستند. بار‌ها شاهد بودیم که امامان جمعه ایستاده و به حرف مردم گوش می‌کنند.

کلید واژه‌ها: #نماز ، قرآن: ایران نو
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه  کوثر بانک صادرات ایران بیمه پارسیان بنر بانک سینا
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها