۱۳۹۸ سه شنبه ۲۵ تير چاپ
شهردار منطقه یک تهران:

رستوران غیر مجاز گردنه قوچک تخریب شد

رستوران غیر مجاز گردنه قوچک تخریب شد

ایران نو: رستوران غیر مجاز در محدوده گردنه قوچک و حریم شهرداری منطقه یک با حضور نیروهای شهرداری و انتظامی تخریب شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ حریم و ارتفاعات بالای 1800 و طبق تبصره ذیل ماده 2 قانون منع گسترش شهر تهران که هر گونه ساخت و ساز در حریم را ممنوع دانسته ، به حسب دستور مقام قضایی و به منظور اجرای رای کمیسیون ماده 100 مبنی بر قلع و قمع ساخت و ساز در حریم شهر تهران ، عملیات تخریب رستوران مرشد در محدوده گردنه قوچک انجام شد.

وی گفت : ساختمان غیر مجاز مذکور به مساحت بالغ بر یک هزار و 500 متر مربع فضای ساختمانی، در سال های گذشته توسعه یافته و اخیرا تغییر کاربری به رستوران داده و فعالیت آن نیز غیر مجاز بود که با اقدام لازم روز گذشته – یکشنبه 23 تیر ماه - از ساعت 18 عملیات تخریب آغاز و تا 2 بامداد ادامه یافت.

وی گفت: کلیه ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و ارتفاعات شمال تهران، مصداق تجاوز به حقوق شهر و نادیده انگاشتن قوانین است از این رو مدیریت شهری با مشارکت نیروهای اجرایی و انتظامی نسبت به تخریب ساخت و سازها در نقاط مذکور مبادرت می ورزد.

شهردار منطقه یک با اشاره به اینکه باطی مسیر قانونی هر گونه ساخت و ساز متناسب با کاربری و طرح توسعه گردشگری و اخذ مجوزهای لازم قابل انجام خواهد بود گفت: حریم و ارتفاعات شمال تهران کاملا دارای هویت بوده و براساس تاکیدات شفاف قوانین باید از این سرمایه های طبیعی، حفاظت کرد از این رو تلاش می کنیم با اجرای پروژه های چند وجهی از جمله تبدیل حریم و ارتفاعات به فضاهای عمومی و گردشگری از دست اندازی برخی افراد به حقوق عمومی و شهروندان جلوگیری کنیم.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه  کوثر بانک صادرات ایران بیمه پارسیان بنر بانک سینا
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها