۱۳۹۸ شنبه ۱۵ تير چاپ

نرخ مشارکت اجتماعی در کشور پایین است

نرخ مشارکت اجتماعی در کشور پایین است

ایران نو:زنده کردن حس مهم بودن، محترم بودن و مفید بودن در میان شهروندان، سبب بالا رفتن مشارکت مردمی و اجتماعی می‌شود.

به گزارش روابط عمومى سازمان رفاه خدمات و مشاركت‌های اجتماعی جلسه ی هم‌اندیشی با سازمان های درون شهرداری، شرکت های بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان در راستای اهداف و برنامه های سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی برگزار شد.
این نشست به همت معاونت توانمندسازی و کارآفرینی و معاونت رفاه و مشارکت‌های اجتماعی در سالن کنفرانس این سازمان برپا شد.
داوود نوری معاون رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی این سازمان گفت : حوزه‌ی مشارکت‌های اجتماعی در پی سیاست‌گذاری برای جلب هرچه بیشتر مشارکت مردمی، سازمان های مردم نهاد و انجام کارهای داوطلبانه در حوزه مدیریت شهری است.
وی با اشاره به اینکه مردم شهرمان باید با کسب مهارت های شهروندی، از شهرنشینی به شهروندی برسند؛ افزود : در حوزه‌ی مدیریت شهری، ابتدا باید رفتارها توسعه یافته شوند تا کشور به سمت توسعه سوق پیدا کند.
نوری با تاکید بر اینکه ما باید بتوانیم مردم را به انجام مسئولیت های اجتماعی‌شان تشویق کنیم؛ گفت : اگر هم‌اندیشی و همکاری صورت بگیرد علی‌رغم همه ی مشکلات حال حاضر، میتوانیم کارهای بزرگی برای این کشور انجام دهیم.
وی تصریح کرد : کشور ما نرخ جهانی پایینی در حوزه‌ی مشارکت دارد و این مسئله خوشایند نیست؛ لذا باید بتوانیم با بالابردن نرخ مشارکت مردمی از ظرفیت های موجود در جهت بهبود و توسعه کشور استفاده کنیم .
رمضان لطفی معاون کارافرینی و توانمندسازی این سازمان گفت : در مناطق مختلف پایتخت، تعدادی مرکز رشد و فناوری راه اندازی کرده‌ایم و از ایده های شما برای توسعه مشاغل در مناطق مختلف تهران استقبال میکنیم.
رمضانی از ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت : کسانی برنده‌اند که با اولین شکست جا نمیزنند؛ توانمندی‌ها باید به حدی بالا رود که شکست ها مقدمه‌ی پیروزی شوند.
وی با تاکید بر اهمیت همکاری سازمان‌های دولتی و خصوصی در سرعت بخشیدن برای رسیدن به هدف، افزود : ما در معاونت علمی فناوری و ۱۴ ستاد زیرمجموعه آن، برای حل مشکلات استارت‌آپ‌ها آماده ایم.
در ادامه مدیران و صاحبان شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها پیشنهادات خود را در راستای دستیابی به اهداف سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی ارائه کردند.

 

 

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها