۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۳ خرداد چاپ

ترامپ : ایرانیان دیگر نمی توانند نان بخرند! / ایرانی ها دیگر مرگ بر آمریکا نمی گویند!

ترامپ : ایرانیان دیگر نمی توانند نان بخرند! / ایرانی ها دیگر مرگ بر آمریکا نمی گویند!

ایران نو: : دونالد ترامپ می‌گوید به‌خاطر سیاست‌های او، ایران اکنون «کشور بسیار متفاوتی است» و با مشکلات زیادی روبه‌رو شده، به‌طوری‌که «کسی نمی‌تواند نان بخرد» و او مایل است به حل این مشکلات کمک کند.

رئیس جمهور آمریکا در اشاره به مشکلات اقتصادی ایران گفت: "ایران مشکلات زیادی دارد و من می‌خواهم برای این مشکلات به آن‌ها کمک کنم. خواهیم دید. اما نرخ تورم خیلی بالا رفته. پول شان بی ارزش شده. نمی‌شود حتی یک تکه نان خرید. "ترامپ در پاسخ گفته «امیدوارم همه چیز در مورد ایران درست شود. ایران، به‌خاطر همه تحریم‌ها و چیز‌های دیگر، اکنون کشوری‌ست، به‌مراتب متفاوت از آن‌چه پیش از آمدن من بود».رئیس‌جمهوری آمریکا افزوده «وقتی آمدم، آن‌ها همه‌جا مشغول ترور و ایجاد مشکل بودند. آن‌ها دیگر این کار‌ها را نمی‌کنند. من فکر می‌کنم به حق آمریکا خیلی بیشتر از هر زمان دیگری احترام می‌گذارند» .

به گفته ترامپ ایران با مشکلات «بسیار زیادی» روبه‌رو شده‌است: «من مایل هستم در [حل]این مشکلات به آن‌ها کمک کنم» .همزمان به گزارش خبرگزاری رویترز نماینده آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین گفته است که استفاده ایران از سانتریفوژ‌های پیشرفته ناقض توافق اتمی، برجام، است. آمریکا سال گذشته از برجام خارج شده بود.جکی وولکات نماینده آمریکا در بیانیه‌ای که در نشست فصلی شورای حکام آژانس قرائت شد، گفت که شتاب دادن ایران به غنی سازی اورانیوم به عقب نشینی واشنگتن از تلاش‌ها برای منزوی کردن ایران منجر نخواهد شد.

به گزارش رویترز آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش فصلی خود در ماه گذشته گفته بود که ایران حداکثر ۳۳ سانتریفوژ پیشرفته آی آر-۶ نصب کرده درحالی که فقط ده دستگاه از آن‌ها تاکنون با تغذیه اورانیوم هگزافلورید تست شده است. این توافق به ایران اجازه می‌هد تا ۳۰ عدد از این دستگاه‌ها را با گذشت هشت سال و نیم از توافق اتمی "آزمایش" کند.دیپلمات‌های غربی به این خبرگزاری گفتند این سوال که ایران می‌تواند در مقطع فعلی چه تعدادی از این دستگاه‌ها را آزمایش کند "مبهم" است. اما به گفته آن‌ها اگر ایران شروع به تغذیه همه این دستگاه‌ها با اورانیوم کند از خط قرمز برجام گذشته است. بنابه به این گزارش وولکات گفت: "ایران ادعا کرده که همچنان به برجام پایبند است، اما حالا گزارش شده که این کشور صریحا توافق را نقض کرده. این باید مایه نگرانی همه باشد" و از کشور‌های باقی مانده در برجام خواست واکنش نشان دهند

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک اینده موسسه اعتباری ملل بنر بانکپارسیان بیمه پارسیان بانک ملی ایران
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها