۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد چاپ
شهردار منطقه یک در دیدار با فرماندهان پلیس راهور تهران بزرگ

وسایل نقلیه پاک می تواند عامل جذب گردشگر باشد

وسایل نقلیه پاک می تواند عامل جذب گردشگر باشد

ایران نو: وسایل نقلیه پاک و سازگار با محیط زیست بعنوان مدهای جدید حمل و نقلی می توانند خود جاذب گردشگر باشد

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه در دیدار با سرهنگ نامجو رییس راهور تهران بزرگ، سرهنگ بهرام آبادی سرکلانتر ناحیه شمال پلیس راهور تهران بزرگ با بیان مطلب فوق اظهار داشت: مدهای جدید حمل و نقلی چون دوچرخه سواری،موتورهای برقی و... بر ای تردد شهروندان در مسیرهای کوتاه گردشگری علاوه بر حفظ محیط زیست می تواند مورد توجه خاص گردشگران و جاذ ب آنها باشد.
وی تعامل و هماهنگی با پلیس راهور را موجب کاهش گره های ترافیکی در منطقه دانست و گفت: نظام قطعه بندی ، بارگذاری مسکونی ، وجود مال ها و جاذبه های گردشگری که هریک جاذب سفر هستند در کنار کمی عرض معابر و عدم طراحی دقیق شبکه راهها و دسترسی های محلی و شریانی در بسیاری از نقاط منطقه یک منجر به ایجاد ترافیک می شود که با حساسیت و همراهی پلیس راهور این گره ها شناسایی و روان سازی می شود.
موسوی احداث پل غیر همسطح چمران و اتصال شرق به غرب بزرگراه ارتش – امام علی (ع) جنوب را از طرح ای بزرگ ترافیکی دانست که به زودی  به بهره برداری می رسند.
شهردار منطقه یک با اشاره به اجرای طرح های ساده ترافیکی و تاثیر آن در رفع مشکلات بزرگ ترافیکی در معابر افزود: اصلاح هندسی در اتصال خیابان شریعتی به باهنر که از توقف مسافربرها جلوگیری کرد توانست ترافیک این محدوده را کاهش دهد.
موسوی به استفاده از شن های رنگی در رفیوژهای میانی معابر و حذف نرده ها اشاره کرد و گفت:در ابتدای خیابان شهید باهنر با حذف نرده ها ی رفیوژ میانی و استفاده از شن های رنگی که هم جاذب آب و کاهش دهنده گرد و خاک است توانستیم علاوه بر کاهش هزینه ها شکل جدیدی به این معبر بدهیم که در صورت اجازه عرض خیابان شریعتی نیز تا خیابان موسیوند می توانیم رفیوژ میانی را با کاشت درخت سبز و نورپردازی، ورودی میدان قدس را زیباسازی کنیم.
این مقام مسئول در خصوص اجرای یک گذر بعنوان پیاده راه در منطقه گفت: بدنبال شناسایی ظرفیت های موجود در منطقه هستیم تا مکانی را برای روزهای تعطیل به فعالیت اجتماعی، شهری و دوچرخه سواری با کمترین آسیب به بافت کالبدی منطقه  معرفی کنیم .
وی گفت: با توجه به نزدیکی به شب های احیاء و مراسم ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) با همکاری پلیس راهور و مدیریت ترافیکی منطقه تردد نظام حرکتی پیاده و سواره را در محله چیذر و جماران ساماندهی و اصلاح کنیم تا مراسم به نحو مطلوب و بدون مشکل ترددی برگزار شود.
  بهرام آبادی سرکلانتر ناحیه شمال پلیس راهور تهران بزرگ نیز تشکیل دو مرکز پلیس راهور در منطقه یک را موجب کاهش حوادث ترافیکی و کنترل آن دانست و گفت:برای اجرای طرح های کلان ترافیکی نیاز به بررسی مطالعاتی است تا قبل از اجرا بتوان در یک تعامل و همسویی هماهنگ طرح ها را به نتیجه رساند.
وی تکمیل دستگاه های دوربین کنترل ترافیک در بزرگراه ارتش، جمع آوری نیوجرسی تقاطع صنایع- صیاد، تبلیغات محیطی برای اجرای طرح گذرگاه عابر پیاده و...را از دیگر درخواست های پلیس راهور از مدیریت شهری دانست

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها