۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت چاپ

پرداخت به‌روز مطالبات در فصل خرید جاری/واریز 16 هزار میلیارد ریال به حساب گندم‌کاران

پرداخت به‌روز مطالبات در فصل خرید جاری/واریز 16 هزار میلیارد ریال به حساب گندم‌کاران

ایران نو: گزارش پایش جهانی بازار کالاهای اساسی، توقف روند کاهشی قیمت جهانی گندم، ثبات برنج و افزایش قیمت شکر را نشان می‌دهد. از شروع فصل خرید تضمینی تاکنون بیش از یک میلیون تن گندم به ارزش 17 هزار و 500 میلیارد ریال خریداری شده و با پرداخت به‌روز پول گندم‌ها، بیش از 16 هزار میلیارد ریال به حساب گندم‌کاران واریز شده است.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، نشست پایش بازار کالاهای اساسی در این هفته به بررسی بازار جهانی و داخلی گندم، برنج، روغن و شکر پرداخت و گزارش کارشناسان معاونت بازرگانی خارجی بیانگر توقف روند کاهشی قیمت جهانی گندم  در این هفته است.

بر اساس این گزارش، قیمت برنج نیز در این هفته نسبت به هفته گذشته، ثبات قیمتی را حفظ کرده و شکر در بازار جهانی با افزایش قیمت روبرو است. نرخ کرایه حمل نیز اندکی کاهش قیمت را در این هفته تجربه کرد.

این گزارش می‌افزاید؛ احمد عبدوس، مشاور عای مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در این نشت از خرید بیش از یک میلیون تن گندم به ارزش 17 هزار و 500 میلیارد ریال خبر داد و گفت: پرداخت پول گندم‌ها به‌روز است و تاکنون 16 هزار میلیارد ریال به گندم‌کاران پرداخت شده است و اسناد 1500 میلیارد ریال باقیمانده نیز برای پرداخت به بانک عامل ارسال شده است استان‌های خوزستان، بوشهر و کرمان پیشتاز خرید تضمینی این محصول هستند.     

این گزارش حاکی است؛ حسن حنان، معاون بازرگانی داخلی شرکت نیز از صدور مجوز 589 هزار تن شکر از اول بهمن‌ماه سال گذشته تاکنون خبر داد و گفت: 226 هزار تن از این مقدار وارد بازار شده است و با تداوم عرضه این محصول طی روزهای آینده بازار شکر به ثبات می‌رسد.

بر اساس این گزارش؛ در این نشست حسن عباسی معروفان پس از ارائه گزارش بازار جهانی و داخلی کالاهای اساسی با اشاره به میزان واردات کالاهای اساسی به تشریح و تحلیل این بازار پرداخت.

 

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها