۱۳۹۷ شنبه ۷ مهر چاپ
با آغاز سال تحصیلی جدید

آموزش مدیریت بحران در مدارس شمال تهران آغاز شد

آموزش مدیریت بحران در مدارس شمال تهران آغاز شد

ایران نو:آموزش مدیریت بحران با هدف تخليه امن اضطراري ساختمان مدرسه به دانش آموزان، با آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس شمال تهران آغاز شد.


به گزارش  ایران نو،كيوان فاتحي منش دبير ستاد مديريت بحران شهرداري منطقه يك با بیان مطلب فوق اظهار داشت : يكي از موارد مهم آموزش به دانش‌آموزان افزايش آگاهي‌هاي عمومي آنها در زمينه مديريت بحران است كه مي‌تواند باعث كاهش تبعات ناشی از حوادث غیر مترقبه و بحران‌هایي چون آتش‌سوزي، زلزله و ... با تخليه امن اضطراري ساختمان مدرسه شود .
وی گفت: بر همین اساس با آغاز سال تحصيلي جديد با استفاده از ظرفيت و پتانسيل اعضاي خانه‌هاي دوام و ايمني، آموزش دانش آموزان در20 مدرسه از هفته اول مهر آغاز و دوامیان مقابل صف دانش آموزان در حیاط مدرسه، آموزش ها لازم را به صورت عملی و تئوری به آنها ارایه دادند.
دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه یک گفت: این آموزش ها شامل تمرین کنترل استرس، تعامل، حفظ و انسجام گروهی، اقدام سریع، پناهگیری، نحوه تخلیه امن اضطراری و .... بود.
فاتحی منش افزود: مفاهیم مربوط به مدیریت بحران از طریق دانش آموزان به خانواده یکی دیگر از تاثیرات برگزاری این اموزش ها است که باعث آمادگی خانواده ها و به دنبال آن جامعه در برخورد با حوادث غیر مترقبه می شود.


 

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک ملی ایران
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها