۱۳۹۷ پنج شنبه ۵ مهر چاپ

تکرار نمایش مضحک نتانیاهو علیه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل

تکرار نمایش مضحک نتانیاهو علیه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل

ایران نو:نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جریان سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل گزافه‌گویی‌ها و ادعاهای نخ‌نمای خود را علیه ایران تکرار کرد.

به گزارش ایران نو، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در جریان سخنرانی خود در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل گزافه‌گویی‌های خود را علیه جمهوری اسلامی ایران تکرار کرد.

نتانیاهو در ادامه گزافه‌گویی‌های همیشگی خود مدعی شد: از تمام کشورهایی که در اینجا نشسته اند تنها اسرائیل بود که مخالف توافق هسته ای ایران بود چون این توافق مسیر ایران را به سوی ساخت سلاح هسته ای هموار می کرد. ما مخالف این توافق بودیم چون این توافق بر مبنای یک دروغ بود. دروغی که اسرائیل آن را آشکار کرد. اسرائیل یک حمله شجاعانه انجام داد و بیش از 100 هزار سند و ویدئو را از مکانی غیرنظامی از جنوب تهران به دست آوردیم. اسرائیل این اطلاعات را با اعضای امضاکننده برجام و همچنین آژانس بین المللی انرژی اتمی به اشتراک گذاشتیم اما آژانس حتی یکبار هم پس از مشاهده این اسناد درخواست بازرسی از ایران را نداد. به همین خاطر تصمیم گرفتم امروز موضوع جدیدی که تا حالا هیج جا گفته نشده است را برای اولین بار در اینجا افشا کنم.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی سپس همانند نمایش‌های قبلی خود با نشان‌دادن تصاویری مدعی شد اسرائیل محل مخفیانه اسناد محرمانه برنامه اتمی ایران را در منطقه‌ای نزدیک تهران به دست آورده است. نتانیاهو گفت:  ایران یک مکان هسته ای سری دیگر در تهران دارد. در ماه مه ما محل انباشت اسناد هسته ای ایران را در شورآباد تهران فاش کردیم. اکنون می‌خواهم فاش کنم که ایران داری یک انبار سری هسته ای دیگر در تهران است. دلیل اینکه ایران آرشیو و انبار هسته ای خود را بر خلاف بقیه کشورها نابود نکرده این است که ایران همچنان می خواهد روزی به سمت سلاح هسته ای برود و این رویا را کنار نگذاشته است اما اسرائیل آنها را رسوا خواهد کرد. من از آژانس بین المللی انرژی اتمی و آقای آمانو میخواهم که قبل از اینکه ایرانی ها این مکان را پاکسازی کنند به آنجا بروند و از آن بازدید کنند. آقای آمانو یکبار برای همیشه واقعیت را درباره ایران به جهان بگویید

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین در ادامه یاوه‌سرایی‌های خود خطاب به ایرانی‌ها گفت: اسرائیل می‌داند که شما چکار می‌کنید و هرگز اجازه دستیابی شما را به سلاح هسته ای نمی‌دهد. اسرائیل هر کاری که برای دفاع از خودش نیاز داشته باشد را علیه ایران در هر کجا و هر زمان انجام خواهد داد از جمله در سوریه.

نتانیاهو در ادامه گزافه‌گویی‌ها و فرافکنی‌های نخ‌نمای خود گفت: همان زمانی که ما دست ایران را در اروپا رو کردیم، اروپا برای روحانی فرش قرمز پهن کرده بود و تلاش می کردند پول بیشتری به ایران بدهند. آیا رهبران اروپا چیزی از تاریخ یاد نگرفته اند؟ ایران ما را هر روز تهدید می‌کند. توافق هسته ای جنگ را دور نکرد بلکه آن را به مرزهای ما نزدیک و نزدیکتر کرد. وی افزود: باید اعتراف کنم توافق هسته‌ای ایران یک تاثیر مثبت داشت و آن نزدیکی کشورهای عرب به اسرائیل است که من هرگز تصور آن را هم نداشتم. اسرائیل و بسیاری از کشورهای عربی از تحریمهای جدید علیه ایران حمایت می کنند چون ایران تهدیدی برای جهان است.

نتایاهو همچنین افزود: اسرائیل قدردان دونالد ترامپ است که راهبردی سختگیرانه علیه ایران در پیش گرفته است. من از این فرصت استفاده می‌کنم و از دونالد ترامپ و نیکی هیلی برای حمایت از اسرائیل در سازمان ملل قدردانی می کنم.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین از اقدام دونالد ترامپ برای قطع کمک مالی آمریکا به آنروا و خروج از نهادهای سازمان ملل که به زعم او بر ضد اسرائیل هستند، قدردانی کرد.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها