۱۳۹۸ دوشنبه ۱۹ فروردين چاپ
در یک اقدام احمقانه دیگر؛

آمریکا سپاه را تروریستی اعلام کرد!

آمریکا سپاه را تروریستی اعلام کرد!

ایران نو:دولت آمریکا در اقدامی مغایر با هنجار‌های بین‌المللی، نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد.

به گزارش ایران نو، دولت آمریکا در اقدامی مغایر با هنجار‌های بین‌المللی و در راستای خوش‌خدمتی به رژیم صهیونیستی، نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد.

این نخستین بار است که آمریکا نیروی نظامی رسمی یک کشور دیگر را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می‌دهد.

طبق قانون، کنگره آمریکا از زمان اعلام این موضوع از سوی دولت، یک هفته فرصت دارد این تصمیم را تایید یا رد کند.

در صورتی که کنگره در مهلت قانونی ۷ روزه خود با این تصمیم مخالفت نکند، اطلاعیه آن رسما در دفتر اداره ثبت فدرال آمریکا منتشر شده و وارد فاز اجرایی خواهد شد.

پس از اعلام رسمی این تصمیم، سازمان مربوطه ۳۰ روز فرصت خواهد داشت در یکی از دادگاه‌های تجدیدنظر آمریکا نسبت به آن اعتراض کند.

زمانبندی این تصمیم از این لحاظ جالب توجه است که دولت ترامپ درست یک روز پیش از برگزاری انتخابات سراسری رژیم صهیونیستی اقدام به این کار کرده است؛ انتخاباتی که قرار است فردا برگزار شود و بنیامین نتانیاهو با چالش سختی برای پیروز شدن در آن روبروست.

ترامپ پیش از این نیز در حمایت از نتانیاهو تصمیمات جنجال‌برانگیز زیادی را اتخاذ کرده که از جمله‌ی آنها می‌توان به شناسایی قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و پذیرش ادعای حاکمیت این رژیم بر منطقه اشغالی جولانِ سوریه اشاره کرد.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا پس از اعلام رسمی این تصمیم از سوی کاخ سفید در یک کنفرانس خبری مدعی شد با سپاه پاسداران ایران اکنون مانند حماس، حزب‌الله و جنبش جهاد اسلامی رفتار خواهد شد.

سرلشگر جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، روز شنبه در واکنش به گزارش رسانه‌های آمریکایی درباره قصد دولت ترامپ برای تروریستی خواندن سپاه اعلام کرد در صورتیکه آمریکا دست به چنین حماقتی بزند، ارتش و نیرو‌های امنیتی آمریکا در منطقه غرب آسیا دیگر آرامش امروز را نخواهند داشت.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها