۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ شهريور چاپ
با حضور نماینده شورای اسلامی شهر صورت گرفت؛

نشست هم اندیشی پیشبرد اهداف شهر انسان محور در منطقه 10

نشست هم اندیشی پیشبرد اهداف شهر انسان محور در منطقه 10

ایران نو:نشست هم اندیشی توسعه شهری در راستای کاهش استفاده از خودروهای شخصی و افزایش پیاده راه ها حدفاصل فضاهای فراغتی و کار و زندگی"TOD" با حضور شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، سهیلا صادق زاده شهردار منطقه و مهندسین مشاور در منطقه 10 برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، در این جلسه شهربانو امانی با اشاره به اهمیت تلاش برای زیست پذیر کردن محیط شهری و تغییر رفتارها، دو مسئله حائز اهمیت منطقه را بافت فرسوده و بازآفرینی شهری عنوان کرد و افزود: با استناد به شاخص های زیست محیطی، از طریق اقدامات کالبدی و عملکردی و فراهم سازی زیرساخت ها از جمله احداث پیاده راه گامی در جهت بهینه سازی وضعیت ترافیکی، بهبود وضعیت زیست محیطی، رونق اقتصادی و برطرف سازی معضلات و مشکلات موجود خواهیم برداشت.
در ادامه این جلسه صادق زاده شهردار منطقه گفت: علی رغم مشکلات موجود، خوشبختانه با رایزنی های صورت گرفته به صورت شفاهی، باحذف تعریض های غیرضروری و جایگزینی آن با ساختارهای اصلاح شده سعی در اصلاح بهبود فرایند کیفیت زندگی شهروندان داریم.
وی با بیان این که دنبال کار نمایشی نیستیم با تاکید بر پیگیری و تلاش مجدانه برای ایجاد تغییرات کوچک ماندگار افزود: در راستای توسعه و تعالی منطقه یک سری کارهای کوچک در مقیاس محلی مثل شهرسازی تاکتیکی با دعوت از شهروندان و بهره گیری از ایده های آنها با استفاده از ظرفیت دانشگاهیان شروع کردیم که در حال حاضر برخی در شرف نتیجه گیری و انجام عملیات اجرایی است و کارهای بزرگتر نیز مستلزم تایید مراجع ذیصلاح می باشد.
شهردار منطقه در خاتمه ضمن اعلام آمادگی برای اجرای این طرح خاطرنشان کرد: برای هر محله قرار است یک طرح و پروژه در راستای تحقق پیاده سازی پروژه انسانی با تکیه بر اصول حقوق شهروندی و فضاهای شهری تعریف کنیم و در این راستا ساکنین محلات از پتاسیل خوبی برخوردارند.
گفتنی است در این جلسه پیرامون راهکارهای اجرایی توسعه در بافت مرکزی منطقه با کاربست شاخص های مختلف اقتصادی، اجتماعی و کالبدی مرتبط با پروژه های محرک توسعه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.


 

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک ملی ایران بیمه تامین اجتماعی
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها