۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ شهريور چاپ
در آستانه ماه محرم

محله گردی تکایای قدیم شمیران برگزار می شود

محله گردی تکایای قدیم شمیران برگزار می شود

ایران نو:دومین تور محله گردی شمیران در آستانه فرارسیدن ماه محرم، با هدف آشنایی با تاریخچه و مراسم عزاداری با بازدید از تکایای قدیمی شمیران امروز – یکشنبه 18 شهریور ماه - اجرا می شود.

به گزارش  ایران نو، مجتبی توسلی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در راستای برگزاری تورهای شمیران گردی، دومین تور محله گردی با بازدید از تکایای قدیمی شمیران و با هدف آشنایی بیشتر شهروندان و علاقمندان حوزه گردشگری با تاریخچه تکایا ، آداب و رسوم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین(ع) در محلات و...، با بازدید از تکایای نیاوران، دزاشیب و... روز یکشنبه 18 شهریور ماه - ساعت 17 - برگزار می شود.
توسلی افزود: این برنامه با مشارکت انجمن دوستداران تهران و حفظ صحیح شعائر دینی و آشنایی بیشتر شهروندان با سبک های عزاداری سنتی در شهر تهران بویژه منطقه یک و شمیران برنامه ریزی شده است.
محمود منیعی مشاور عالی شهردار منطقه یک و دبیر نشست های تخصصی تهران شناسی نیز در این خصوص خاطر نشان کرد : تورهای تخصصی محله گردی و بازدید از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی برای دست اندرکاران بخش فرهنگی و گردشگری شهرداری تهران و نیز شهروندان علاقمند موجب بررسی، مطالعه و احیاء فرهنگ، آداب و رسوم هر منطقه، افزایش اطلاعات و آگاهی شرکت کنندگان و در نهایت شکل گیری هویت اجتماعی شهر می شود بر همین اساس با توجه به قدمت تکایای شمیران و لزوم انتقال آداب و رسوم و سنت های عزاداری به نسل جوان و حفظ این بناها به عنوان میراث فرهنگی – مذهبی شمیران ، دومین تور محله گردی به بازدید از تکایای قدیمی این منطقه اختصاص یافت.

 


 

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک ملی ایران بیمه تامین اجتماعی
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها