۱۳۹۷ يکشنبه ۱۴ بهمن چاپ

دستاوردهای انقلاب در زنجیره‌ی گندم، آرد و نان تشریح شد

دستاوردهای انقلاب در زنجیره‌ی گندم، آرد و نان تشریح شد

ایران نو:مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در نشست خبری روز یکشنبه، چهاردهم بهمن ماه با اشاره به رشد شاخص‌های عملکردی زنجیره‌ی گندم، آرد و نان، گفت: میزان ظرفیت و تأسیسات ذخیره‌سازی گندم از 77 هزار تن در سالهای قبل از انقلاب اسلامی، در حال حاضر به بیش از 17 میلیون تن سیلو و ظرفیت ذخیره‌سازی مکانیزه افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ یزدان سیف اظهار کرد: در حوزه‌ی شکر با روندی رو به رشد، برداشت چغندر قند از 24 تن در هر هکتار به 46 تن افزایش یافته که به معنای صرفه‌جویی در مصرف آب، خاک و عوامل تولید است.

سیف افزود: این رشد در بخش نیشکر نیز انجام شده و تولیدات نیشکر به افزایشی قابل توجه رسیده و در حال حاضر تأمین کننده مواد اولیه تولید ام. دی. اف است که از میزان واردات این کالا کاسته شده است.

وی افزایش شاخص‌های عملکردی در تولیدات باغی و زراعی را از پیشرفت‌های دیگر کشور اعلام کرد و گفت: درآمد در سطح روستاها افزایش یافته و 53 درصد درآمد روستانیان که در گذشته صرف خوراک می‌شد، این رقم تنها به 37 درصد رسیده است و این نشان دهنده‌ی آن است که بخشی از درآمد آنان صرف مسائل رفاهی می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به پیشرفت‌های حوزه‌ی صنعت آرد و اتفاقات خوب در تولید 13 میلیون تنی گندم، تأکید کرد: در صنعت نان، ماشین سازی و تولید تجهیزات تولید نان و صنایع جانبی برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات خوب موجب شده تا حرف‌هایی برای گفتن داشته باشیم و در بخش تولید ماکارونی به عنوان یکی از برندهای معتبر در دنیا مطرح هستیم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با در نظر گرفتن بی‌ثباتی در تمام دنیا، علیرغم بی مهری نظام بین‌المللی ثبات نسبی در کشور حاکم است و امروز روز خود باوری ملی است که باید به دنبال افزایش اعتماد به نفس باشیم و از رسانه‌ها می‌خواهم دستاوردهای بخش‌های اقتصادی و تمام بخش‌ها را به صورت عینی انعکاس و حقایق را برای مردم بیان کنند.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها