۱۳۹۷ يکشنبه ۲ دي چاپ
توسط بانک صنعت و معدن صورت گرفت

اختصاص 27 هزار و 500 ميليارد ريال تسهیلات به طرح هاي بزرگ استان البرز

اختصاص 27 هزار و 500 ميليارد ريال تسهیلات به طرح هاي بزرگ استان البرز

ایران نو:بانك صنعت ومعدن دردولت تدبير و اميد 27 هزار و 500 ميليارد ريال به طرح هاي بزرگ استان البرز، تسهيلات پرداخت نموده كه از اين ميزان 200 ميليون يورو به صورت ارزي و 9 هزار و 500 ميليارد ريال در قالب تسهيلات ريالي بوده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني اين بانك، حسين مهري رييس هيات مديره و مدير عامل بانك صنعت و معدن كه به استان البرز سفر كرده بود، روز گذشته در جمع همكاران شعب با اشاره به نقش پراهميت بانك مزبور در تامين مالي طرح هاي صنعتي بزرگ استان بيان داشت: در درجه نخست از تمام امكانات و ظرفيت هاي بانك براي تامين سرمايه در گردش طرح ها استفاده خواهيم كرد.

مدير عامل بانك عنوان كرد: نياز كنوني كشور افزايش توليد داخلي و حركت به سمت خودكفايي است از اين رو برنامه زماني پرو‍ژه ها تا رسيدن به بهره برداري و توليد محصول نهايي از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و اولويت بعدي این بانك تکمیل پروژه هاي نیمه تمام است تا در كوتاه ترين زمان ممكن وارد چرخه توليد شوند.

مهري تصريح كرد: طرح هاي توسعه اي واحدهاي توليدي موجود و حمايت از طرح هاي دانش بنيان و صادرات محور اولويت ديگر بانك است.وي در ادامه افزود: به منظور تسهيل و تسريع ارايه خدمات مالی، طرح بازسازي و نوسازي ساختمان سرپرستی این استان با هدف دسترسي بهتر ذينفعان و مشتريان بانك در دستور کار قرار گیرد و شركت هاي ابزاري بانک نیز به منظور هم افزايي بين بخش هاي مختلف و ارائه خدمات مطلوب در اين ساختمان مستقر خواهند شد. رييس هيات مديره بانك در پايان افزود: براي هدايت منابع در مسير صحيح لازم است كليه همكاران با تكيه بر دانش و تجارب خود از پتانسيل بالاي اين بانك به عنوان يك بانك تخصصي در حوزه صنعت و معدن استفاده كنند و مشاور امين سرمايه گذاران و كارآفرينان باشند. در ادامه مديرعامل به اتفاق هيأت همراه از پروژه هاي الكترونيك افزار آزما، فرآوري فروكتوز ناب و سامان صنعت اطلس كه توسط اين بانك تامين مالي شده اند، بازديد كرد.

* فلسفه وجودی بانک تسهیل گری در تامین مالی طرح های صنعتی و معدنی کشور است

فلسفه وجودي بانك تسهيل‌ گري در ارايه خدمات مالي به مشتريان متناسب با اولويت هاي بانك است تا منابع مالي به بهترين نحو ممكن به سمت توليد هدايت شوند و بانك بايد مشاور امين كارآفرينان و صنعتگران باشد.حسين مهري رييس هيات مديره و مديرعامل بانك صنعت و معدن ، در نشست با عزيزالله شهبازي استاندارالبرزبا  بيان اين مطلب افزود: اين بانك همگام با سیاست های دولت در جهت تحقق اهداف رونق تولید و اشتغال دراستان البرز اقدام می کند.

وي بيان داشت: زمانبندي پرو‍‍ژه ها و سرعت در انجام پرو‍ژه ها براي رسيدن به محصول و حصول نتيجه بسيار مهم است از اين رو در وهله اول تلاش بانك بر ارايه تسهيلات سرمايه در گردش به واحدهاي توليدي است. اولويت بعدي ما اين است كه واحدهاي نيمه تمام سريعا به اتمام و بهره برداري رسيده و وارد مرحله توليد شوند، همچنين طرح هاي توسعه اي واحدهاي توليدي موجود و حمايت از طرح هاي اشتغالزا، دانش بنيان و صادرات محور از ديگر اولويت هاي اين بانك است.

مهري بيان داشت: ما بايد مشاوران امين براي كارآفرينان و صنعتگران باشيم و فلسفه وجودي بانك تسهيل‌گري در ارايه خدمات مالي به مشتريان متناسب با اولويت هاي بانك است تا منابع مالي به بهترين نحو ممكن به سمت توليد هدايت شوند و نياز فعلي صنعت اين است تا بانكها سياستهاي اقتصادي كشور را به بهترين شكل ممكن به اجرا درآورند تا شاهد شكوفايي و بالندگي بخش توليد باشيم.در ادامه استاندار استان البرز ضمن تقدير از اقدامات مؤثر بانك صنعت و معدن در حمايت از صنايع استان افزود: اساسی ترین ماموریت محوله از سوی دولت به مسؤلين و نهادهاي مالي، رونق و احیاء تولید است. وی ادامه داد: اساس و مبنای اشتغال در اين استان در دهه های اخیر بر فعالیت های صنعتی شکل گرفته و با توجه به تعامل و هم افزایی موجود بين صنعتگران و نهادهاي مالي است كه چرخ صنعت در استان می چرخد.استاندار گفت: صنعتگران و سرمایه گذاران، افرادی هوشمند و متخصص هستند اما براي تشخيص راه درست لازم است نهاد هاي مالي در درجه اول نقش تسهیلگر و مشاور را در این حوزه ايفا كنند و بانك صنعت و معدن با پشتوانه نيروهاي کارآزموده و تجارب ارزشمند در اين زمينه همواره در كنار صنعتگران و كارآفرينان حضور مستمر داشته است.

شهبازی افزود: تولید صادرات محور باید در دستور کار صنعتگران استان قرار گیرد و بانک های استان در راستای رونق تولید همراهی خوبی دارند به خصوص بانک صنعت و معدن در این رابطه با ارائه تسهیلات هدفمند و با کارشناسی دقیق و تخصصي خود ، اقدامات موثری داشته است.در پايان این نشست مديرعامل بانك صنعت و معدن بيان كرد: اميد است تا بانك با همراهي مسؤلان استاني بتواند گامهاي مؤثري در جهت توسعه همه جانبه صنايع استان و اشتغالزايي هدفمند بردارد

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها