۱۳۹۷ شنبه ۲۸ مهر چاپ
مدیر سلامت شهرداری منطقه یک در همایش هفته ملی بانوان:

سراهای محلات برای ارتقاء مهارت های اجتماعی بانوان، مناسبترین و مهمترین مکان هستند

سراهای محلات برای ارتقاء مهارت های اجتماعی بانوان، مناسبترین و مهمترین مکان هستند

ایران نو:سراهای محلات با توجه به موقعیت مکانی و برگزاری برنامه های آموزشی با حضور اساتید مجرب مهمترین مرکز برای آموزش و ارتقاء مهارت های اجتماعی به بانوان هستند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سودابه سوداگر مدیر سلامت شهرداری منطقه یک در همایش هفته ملی سلامت بانوان ایرانی (سبا) که با مشارکت فرمانداری وبهداشت شمیرانات، کمیسیون ملی یونسکو- ایران، اداره سلامت، بسیج و روابط عمومی شهرداری منطقه یک برگزار شد در جمع بانوان کارمند و شهروند منطقه یک با بیان مطلب فوق اظهار داشت: بانوان ما باید برای ارتقاء سطح مهارت های اجتماعی و زندگی خود تلاش کنند و همانطور که برای حضور در مراکز خرید و تهیه مایحتاج خانه زمان می گذارند آموزش مهارت ها را نیز سرلوحه فعالیت های روزانه خود قرار دهند و باطی کمترین مسافت و حضور در سراهای محلات همجوار خود از کارگاه های آموزش و مهارتی آن بهره مند شوند.
وی گفت: تحکیم بنیان خانواده به سلامت بانوان وابسته است باید زنان در درجه اول به ارتقاء سطح سلامت جسم و روان خود بپردازند تا بتوانند در مدیریت خانه و زندگی نیز موفق شوند.
دکتر مهدی حسینیان فوق تخصص سرطان سینه و نماینده یونسکو در ایران نیز در این همایش به آمار بالای سرطان پستان در ایران اشاره کرد و گفت: سرطان پستان شایع ترین سرطان زنان و قابل پیشگیری ترین نوع سرطان است که اگر زود تشخیص داده شود 100 درصد کنترل می شود و اگر پیشگیری نشود دومین سرطان کشنده زنان در دنیاست و تشخیص زودرس ، اساس و اصل پیشگیری است.
وی گفت: این سرطان فقط زنان را درگیر نمی کند بلکه در ایران  ابتلا به آن در مردان  چهار برابر دنیاست که متاسفانه آقایان نسبت به آن بی توجه هستند.
خانم دکتر عزتی روانشناس نیز در این همایش سلامت بانوان را یکی از مهمترین شاخص های توسعه دانست و گفت: طبق نظر سازمان بهداشت جهانی سلامت بانوان در دو سال اخیر یکی از شاخص های توسعه شناخته شده و بسیار حایز اهمیت است و باید در برنامه ریزی های سلامت محور مورد توجه قرار گیرد.
 
 
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها